Yapay zekâ, Google aramalarında trend olsa da hâlâ Bitcoin’i geçebilmiş değil
36 okunma

Yapay zekâ, Google aramalarında trend olsa da hâlâ Bitcoin’i geçebilmiş değil

ABONE OL
Haziran 2, 2023 08:13
Yapay zekâ, Google aramalarında trend olsa da hâlâ Bitcoin’i geçebilmiş değil
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günlük hayatta da epeyce tanınan hale gelen yapay zekâya olan ilgi Google aramalarına da yansıdı. Yatırım ve varlık idaresi firması Alliance Bernstein’da teknoloji uzmanı olan Mark Schilsky, bu hafta yatırımcılarla olan toplantısında Google arama trendlerine dikkat çekti.

Google aramalarında yapay zekânın trend olduğunu vurgulayan Schilsky, tekrar de bu kavramın şimdi Bitcoin’i geçemediğini belirtiyor.

Teknoloji uzmanı, insanların yapay zekâyı, 2017’de Bitcoin’de aradıkları kadar aramadıklarını söyledi.

Schilsky, yapay zekâ terimine olan ilginin, insanların muhakkak tabirleri ne kadar aradığını izleyen Google Trends’ten alınan datalara dayanarak tüm vakitlerin en yüksek düzeyinde olduğunu söyledi. Fakat, Bitcoin’in ulaştığı doruğun hâlâ çok altında olduğunu belirtti.

Schilsky’nin raporu, üç arama terimini karşılaştıran bir grafiği gösteriyor: Yapay zekâ, metaverse ve Bitcoin. Bunları, son beş yılda teknoloji sanayisinin en tanınan alanları olarak belirlediğini belirtiyor.

Schilsky’e nazaran, “yapay zekâ” ve “AI” tabirleri bir müddettir aslında vardı, lakin Bitcoin, o vakitler nispeten çok daha yeniydi. Metaverse ise pek de trend olamadı: “AI (yapay zekâ) aramalarının hayatımızın bir modülü da olmaya başladığı için Bitcoin’i geçmesi muhtemelen an problemi. Ancak şimdi tam olarak orada değiliz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.