Valilikten Gençliğe Hitabe skandalına açıklama
75 okunma

Valilikten Gençliğe Hitabe skandalına açıklama

ABONE OL
Ekim 17, 2021 09:47
Valilikten Gençliğe Hitabe skandalına açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sual önergesine verdiği cevapta ‘gözetmeye aldık’ dediği Zonguldak Valiliği’nin dış cephesinden kaldırılan Gençliğe Söylev’nin, valilik binasının önündeki mazgala ters çevrilerek ve kesilerek serildiği ortaya çıktı.

Gençliğe Söylev’nin gidişatını görüntüleyen CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, “Verilen cevabın doğru olmadığı sarihçe görülüyor ve aynı zamanda büyük bir hürmetsizlik” dedi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Mevzuyla alakalı açıklama yapan Zonguldak Valiliği, Atatürk’şan Gençliğe Nutku’nin tadilat sebebiyle yerinden kaldırılarak muhafaza altına alınmasında umursamamayı bulunan misyonluların tespiti emeliyle tahlil başlatıldığını duyurdu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada, “Şehrimiz Hükümet Konağı’nın ön cephesinde yer alan ve bina duvarlarında 2017 senesinde yapılan tadilat sebebiyle kaldırılarak muhafaza altına alınan ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz tarafından gündeme getirilerek milli bir kanalda habere mevzu olan Atatürk’şan Gençliğe Nutku’nin muhafazasında umursamamayı bulunan misyonluların tespiti, mevzunun incelenmesi ve gerektiğinde mesuller hakkında operasyon yapılması emeliyle tahlil başlatılmıştır” denildi. İHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.