Uluslararası Uzay İstasyonu Astrontları, Avrupa’nın Üzerinde ‘Gizemli’ Bir Işık Gözlemledi
78 okunma

Uluslararası Uzay İstasyonu Astrontları, Avrupa’nın Üzerinde ‘Gizemli’ Bir Işık Gözlemledi

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:47
Uluslararası Uzay İstasyonu Astrontları, Avrupa’nın Üzerinde ‘Gizemli’ Bir Işık Gözlemledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyada ya da dünya dışında alana gelen sırlı vakalar bir haylimizin alakasını hemen üzerine sürükler. Böyle vakalar karşısında bilimsel araştırmalar yapılsa da, insanlar sırlar üzerinde durarak efsaneler yaratmaya daha eğilimli olabilir. Bu surattan, yaşamın sıradan gidişatı içerisinde karşılaştığımız eksantrik vakaların anlamlı bahaneleriyle karşılaşmayı istemeyiz. Zira eksantrik vakalar ve sırlar çoğu zaman coşku yaratır.

Aşamanın muhtelif yerlerinde ya da atmosferde hakikatleşen, görebildiğimiz bazı hadiseler de bu esrarengizliklerin, sırların bir parçası olabiliyor. Zaman zaman alana gelen sırlı ışıklar, bazı insanlar tarafından mitlerle ve sırlı inanışlarla açıklansa da, bilimsel açıklamalar anlamlı mazeretlerle vaziyeti sarihliğe kavuşturuyor. Geçtiğimiz günlerde bu vaziyete misal bir hadise yaşandı. Beynelmilel Uzay İstasyonu astronotları, Avrupa üzerinde mavi bir ışık gözlemledi. Fransız astronot Thomas Pesquet, Avrupa semalarında yer alan ve uzaydan görüntülenen mavi ışığın reelinde ne olduğunu açıkladı.

Atmosferdeki yıldırımlardan dolayı oluşuyor

Uzay

Geçtiğimiz günlerde Avrupa üzerinde keşfedilen mavi parıltı, değişik ve eksantrik görüşleri de birliktesi getirdi. Bu sırlı görüşler Fransız astronot Thomas Pesquet’ten kısmetini aldı. Pesquet, alana gelen bu parıltının çok ender görülen bir hadise olduğunu, elflerin ve ruhların reel olabileceğini ve bunların abuhavayı da etkileyebileceğini söyleyerek dalga geçti.

Thomas Pesquet’in Twitter hesabından paylaştığı görüntü üzerinden yaptığı, bu sırra inanmadığını belirten yorumlar, bilimsel açıklamalarla destekleniyor. Mevzubahisi ışıkların, atmosferin üst katmanlarında oluşan yıldırımlar dolayısıyla alana geldiği söyleniyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.