Türkiye’ye Geleceği Kesinleşen HBO Max’in En Sürükleyici 10 Dizisi
108 okunma

Türkiye’ye Geleceği Kesinleşen HBO Max’in En Sürükleyici 10 Dizisi

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:38
Türkiye’ye Geleceği Kesinleşen HBO Max’in En Sürükleyici 10 Dizisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

HBO Max üyelik fiyatı İspanya’da 9 Euro, Norveç’te ise 10 Euro olarak tanımlandı fakat öbür film-dizi izleme platformlarının yaptığı gibi HBO Max’in de Türkiye için özel bir fiyatlandırma yapması bekleniyor. Türkiye ile birlikte Yunanistan, Estonya, İzlanda, Letonya, Litvanya ve Hollanda gibi ülkelere de gelen HBO Max’in en çekici dizilerini sizler için derledik!

HBO Max’in Çekici Dizileri

Banshee

The Leftovers

The Night Of

True Detective

Euphoria

Chernobly

His Dark Materials

Doom Patrol

Watchmen

Raised by Wolves

‘İyi ki başlamışım’ diyeceğiniz kıyıda köşede kalmış bir kabahat dizisi: Banshee 2013 – 2016

Rejisör: Miguel Sapochnick, Greg Yaitanes, Babak Najafi, Ole Christian Madsen

Cins: Aksiyon, Kabahat, Drama

Oyuncular: Antony Starr, Ivana Milicevic, Ulrich Thomsen, Frankie Faison

IMDb: 8.4

Akılda bir hırsız olan daha önceki mahkum Lucas Hood, cezaevinde 15 senesini geçirir. Cezaevinden çıktıktan sonra ise ilk işi daha önceki sevgilisini aramak olur. Sevgilisini bulmak için ise minik bir yer olan Banshee kasabasına gider. Banshee, oldukça belalı bir kasabadır. Lucas, bu kasabada rahat edebilmek için öldürülen bir polis şefinin kimliğine bürünür. Yeni bir kimliğe sahip olan Lucas, geçmişi ve iletişimli olduğu insanlarla savaşmak zorunda kalır.

‘Dünyadaki insanların bir kısmı birden kaybolsaydı ne olurdu?’ sualinin yanıtı olan bir dizi: The Leftovers 2014 – 2017

Rejisör: Mimi Leder

Cins: Drama, İnanılmaz, Gizem

Oyuncular: Justin Theroux, Amy Brenneman, Cristopher Eccleston, Liv Tyler

IMDb: 8.3

Dünya popülasyonunun %2’si belirsiz bir nedenden dolayı aniden ortadan kayboluyor. Diziyi izlemeye başlarken mevzunun kaybolanlara ne olduğuyla alakalı olduğunu düşünebilirsiniz fakat dizi geride kalan %2’nin öyküsüne odaklanıyor. ‘Ani dönüş’ olarak öğrenilen bir baygınlık geçirdikten sonra ortadan kaybolan bu insanların nerede olduğu öğrenilmiyor fakat geride kalanlar gruplara dağılıyorlar ve yaşam savaşları başlıyor. 

Lost’un üretimcilerinden David Lindelof’un imzasını taşıyan The Leftovers; dram, gizem ve inanılmaz öğeler barındırıyor. Dünya popülasyonunun ani bir biçimde yok olmasının ardından geride kalan insanların dine ve Tanrı’ya bakış açıları tamamen değişiyor. Bazısı geride kalan insanların günahkar olduğunu düşünerek tarikat kuruyor, bazısı gidenlerin günahkar olduğunu düşünüyor kimi de sanki hiç böyle bir vaka yaşanmamış gibi hayatına devam ediyor.

Polisiye hoşlananlar toplanın ve bu diziyi izleyin: The Night Of 2016

Rejisör: Steven Zaillian

Cins: Kabahat, Gizem, Drama

Oyuncular: Riz Ahmed, John Turturro, Bill Camp, Amara Karan

IMDb: 8.5

New York’ta geçen ve karışık bir öyküye sahip hayali bir cinayet davasının derinlemesine incelendiği sekiz kısımlık bir mini dizi olan imalde, Pakistan asıllı Amerikalı talebe olan Nasir Khan, hiç beklemediği bir anda bir kızı öldürmekle yargılanır. Oldukça çekici bir dava sürecini işleyen dizi, HBO Max’in netlikle kaçırılmaması gereken imallerinden biri.

5 Emmy mükâfatlı, HBO’nun gözde dizilerinden: True Detective 2014 – 2019

Rejisör: Cary Joji Fukunaga, Daniel Sackheim, Josh Crowley, Justin Lin

Cins: Kabahat, Drama, Gizem

Oyuncular: Matthew McConaugh, Woody Harrelson, Vince Vaughn, Colin Farrel, Rachel McAdams

IMDb: 8.9

Louisiana Cinayet Masası’nda misyon yapan Dedektif Rust Cohle ve Martin Hart bir seri katilin peşine düşerler. Birlikte çalışan ikilinin, takip derinleştikçe kendi hayatlarının da içinden çıkılmaz bir gidişata gelmesi kaçınılmaz olacaktır. 17 sene süresince bir seri katili tutmak için iz süren dedektifler, seneler sonra davanın tekerrür ele alınması ile birlikte kendilerini sorgu masasında bulurlar.

Bir gençlik dizisinden çok daha aşırısı: Euphoria 2019 –

Rejisör: Augustine Frizzell

Cins: Drama

Oyuncular: Zendaya, Hunter Schafer, Sydney Sweeney

IMDb: 8.4

Aynı adlı İsrail imali diziden uyarlanan Euphoria’da 17 yaşındaki Rue’nun öyküsü anlatılıyor.. Zendaya’nın hayat verdiği Rue’nun anlattığı öyküler; seks, kimlik arayışı, travma, sosyal medya, uyuşturucu, aşk ve dostluk gibi temaları ele alıyor.

Tarihin gördüğü en büyük felaketlerden birini oldukça sansasyonel biçimde anlatan dizi: Chernobly 2019

Rejisör: Craig Mazin

Cins: Drama, Tarihi, Gezilim

Oyuncular: Jessie Buckley, Jared Harris, Stellan Skarsgard

IMDb: 9.4

Chernobly, 1986 senesinde Ukrayna’da Çernobil nükleer santralindeki patlama ve sonrasında yaşananları anlatıyor. Yaşanan patlamanın ardından Sovyetler Birliği, vakanın incelenmesi için ülkenin en zaferli nükleer fizikçilerinden Valery Legasov’u görevlendirir. Sovyetler Birliği Başkan Yardımcısı Boris Shcherbina ile beraber kazayı araştırmak için giden Valery, vakanın nasıl olduğunu kavramak ve patlamanın yaratacağı trajedileri hakimiyet altına almak için zorlu bir çaba vermeye başlar.

Paralel evrenlerde dostluk: His Dark Materials 2019 –

Rejisör: Tom Hooper

Cins: Serüven, Drama, Aile

Oyuncular: Dafne Keen, Amir Wilson, Ruth Wilson

IMDb: 7.9

Paralel evrenlerde hareket edebilen iki çocuğun hayat öyküsünü mevzu edinen ve Philip Pullman imzalı ünlü inanılmaz roman serisi His Dark Materials’dan uyarlanan üretim, paralel evrenlerde hareket edebilen iki çocuğun hayat öyküsüne odaklanıyor. Başka bir dünyadan olan Lyra kayıp dostunu araması bir müddet sonra Dust adlı gizemli bir fenomeni arayışa dönüşür. Paralel evrenler arası seyahatlerinde Lyra bir başka dostuyla daha tanışır ve iki gencin sihirli serüvenleri devam eder.

Ortak travmalardan yaratılan takım ruhu: Doom Patrol 2019 –

Rejisör: Jeremy Carver

Cins: Aksiyon, Serüven, Komedi

Oyuncular: April Bowlby, Diane Guerrero, Matt Bomer

IMDb: 7.9

Doom Patrol, Robotman, Negative Man, Elasti-Girl, Crazy Jane ve Hekim Niles Caulder’ın serüvenlerini mevzu ediyor. Doom Patrol’şöhret her bir azası, onlara insanüstü beceriler kazandıran vahim kazalar geçirdi. Ancak bu kazalar muhtelif yaralar ve görüntü bozukluklarına da neden oldu. Muhtelif işkencelere maruz kalan, travma yaşayan bu takım, Şef sayesinde bir araya kazanç ve onlar artık yaşanan ilginç hadiseleri incelemek ve dünyayı gözetmek için zorlu bir çabaya atılır.

Her şeyin tersine işlediği seçenek bir evren: Watchmen 2019

Rejisör: Nicole Kassell

Cins: Aksiyon, Drama, Gizem

Oyuncular: Regina King, Yahya Abdul-Mateen II, Tom Mison

IMDb: 8.2

Alan Moore‘un 1986’da yayımlanan aynı adlı çizgi romanından uyarlanan Watchmen, bir grup polisin şehrin süper kahramanlarını hedef aldığı seçenek bir evrende geçiyor. Maskeli kahramanların kabahatli olarak nitelendiği seçenek bir tarihte geçen Watchmen, gizemli bir cinayet davasına atılan şahsiyetlerin büyük bir komployla karşılaşmalarını işliyor.

Blade Runner filmiyle tanıdığımız Ridley Scott’tan ses getirecek bir üretim: Raised by Wolves 2020 –

Rejisör: Ridley Scott

Cins: Drama, İnanılmaz, Bilim Kurgu

Oyuncular: Travis Fimmel, Amanda Collin, Abubakar Salim

IMDb: 7.5

Gizemli bir seyyarede yaşayan ve insanların çocuklarını geliştirmekle görevlendirilen iki androidin serüvenlerini mevzu edinen Raised By Wolves, gitgide genişleyen insan kolonisinde dini veya sosyal değişikliklerden doğan tehditler karşısında neler olabileceğini bilim kurgusal bir anlatımla gösteriyor. Bu süreçte androidlerin yaşadığı oldukça zorlu vazifeyi gayet çekici bir anlatımla gösteren dizi HBO Max’in çekici imallerinden biri.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.