DOLAR

20,8834

0.37%
EURO

22,5642

0.14%
ALTIN(gr)

1.327,97

0,44%
BİST 100

5102.97

0,44%
Türk Telekom’dan kişiye özel çalışma modeli
92 okunma

Türk Telekom’dan kişiye özel çalışma modeli

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:46
Türk Telekom’dan kişiye özel çalışma modeli
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Telekom, çalışanlarının tecrübelerine göre hazırladığı yeni çalışma modelini duyurdu. Salgının başından beri sürdürdüğü uzaktan çalışma kumpasını kalıcı hâle getirdiğini açıklayan işletme, ‘Bireye Özel Çalışma Modeli’ni faydalılık ve sürdürülebilirlik odağı üzerine kurguladı.

“İnsan odaklı yaklaşımı tüm iş modellerimizin merkezine alıyoruz”
Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Destekçisi Mehmet Emre Vural mevzuyla alakalı şunları söyledi: “Salgının ilk anından itibaren ‘evvel sağlık’ diyerek çalışanlarımızı, hissedarlarımızı ve ailelerini düşünerek çok rakamda temkin aldık. Ortaya koyduğumuz performansla galibiyetli neticelere imzalaydık. Bu yarıyılda, kendi süreçlerimizdeki dijitalleşmeyi süratle sürdürürken ülkemizde de teknolojik mutasyona liderlik ederek pek çok sektörü ve firmayı dijitalleştirdik. İnsanı merkeze alan yaklaşımımızı tüm iş modellerimize uygulayarak herkese kendini ‘kıymetli sezdirmek’ emeliyle, çalışan ve alıcı tecrübesini her zaman ön tasarıda yakaladık. İş modellerimizi dijital temelli fırsatlar odağında yapılandırdık. Yeni ‘Bireye Özel Çalışma Modeli’miz de bu kavrayışımızla yaşama geçiyor”.

İşletme, bu model ile faydalılığın yanı gizeme değişik senaryolar için iş aralıksızını gözeterek sürdürülebilir işletme maksatlarına da hizmet etmeyi tasarlıyor. Dijital taşıtlardan faal biçimde faydalanılacak yeni çalışma modeli ile “İşin Geleceğine” odaklanan işletme, çalışanlarının dijital ayak izini artırarak sürdürülebilirliğe de katkı sağlamayı amaçlıyor. Mobil, büro, hibrit ve uzaktan olmak üzere dört temel çatı altında kurgulanan yeni çalışma modeline çalışanlar kademeli olarak geçecekler. Bireye Özel Çalışma Modeli kapsamında, çalışanlarının lüzumlarını karşılamak için sosyal büro alanları da oluşturan işletme, İstanbul’da dört, Ankara’da ise bir adet hub paylaşımlı büroyu kullanıma sunacak.

Bireye Özel Çalışma Modeli’nde her çalışan, kendi rol ve mesullüklerine göre tertip edilmiş 4 değişik sistemden birine dahil olacak. Sahada etkin görev yapan çalışanlar için ‘Mobil Çalışma’; alıcı ile surat surata bağlantıda olan veya sistemlere müdahale için büroda olması gereken çalışanlara ‘Bürodan Çalışma’; her gün büroda olması gerekmese de ortak çalışmaları bürodan, fertsel çalışmaları uzaktan idareyecekler için ‘Hibrit Çalışma’; dükkanına gelmeden de yürütebilecek görev ve mesullükleri bulunan çalışanlar için ise ‘Uzaktan Çalışma’ modeli uygulanacak. 11 Ekim tarihi haysiyetiyle işletme idareyicileri ile başlayacak bu yeni çalışma modeline uzman seviyedeki çalışanlar 1 Kasım haysiyetiyle geçecekler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.