TİP Antalya’dan açıklama: Emekçilerin adayı Kılıçdaroğlu’dur
14 okunma

TİP Antalya’dan açıklama: Emekçilerin adayı Kılıçdaroğlu’dur

ABONE OL
Mayıs 26, 2023 10:53
TİP Antalya’dan açıklama: Emekçilerin adayı Kılıçdaroğlu’dur
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İkinci çeşit seçimlerinde de Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini belirten Türkiye Personel Partisi (TİP) Antalya Vilayet Başkanlığı, yaptığı basın açıklamasında “Cumhuriyeti yaşatmak zorundayız” vurgusu yaparak, “Emekçilerin adayı Kılıçdaroğlu’dur” dedi.

“BİZ KLASİK BİR SEÇİM PARTİSİ DEĞİLİZ”

“Biz bu gayrete dün başlamadık, bugün sürdürüyoruz yarın da vazgeçmeyeceğiz” diyen Türkiye Personel Partisi Antalya Vilayet Lideri Yunus Başaran, açıklamasında şunları söyledi:

*14 Mayıs günü cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimi için sandık başına gittik. Milletvekilliği seçiminde uzun yıllar sonra birinci kez kendi amblemi ve kendi adayları ile seçime giren TİP 1 milyon oy aldı.

*Herkes TİP’in bu topraklardan silinemeyecek bir gerçeklik olduğunu bilsin. Geldiğimiz noktada Meclis tarihinin en sağcı parlamento dağılımı ile karşı karşıyayız. Stratejik oy zırvalığıyla TİP 3 milletvekili kaybetti.

*İstanbul 1’inci bölge 2‘nci sıra adayımız, İzmir adayımız İrfan Değirmenci yaklaşık bin 500 oyla milletvekili seçilemedi. Antalya’da da 17’nci sırayı AKP kazandı, TİP ise 4 bin oyla milletvekili çıkaramadı. Yani stratejik oy diyenlerin oyları boşa gitti.

*Şimdi bu hengamelerin vakti değil. Biz klasik bir seçim partisi değiliz. TİP birinci kere Antalya’da girdiği seçimlerde 78 bin oy aldı. TİP’in aldığı bu oy tüm işçilere, gençlere, bayanlara yani bu kenti ve ülkeyi elleriyle var edenlere umut oldu. Bizim için gayret devam edecek.

“TÜRKLÜK KÜRTLÜK DİNDARLIK ALEVİLİK SÜNNİLİK ARBEDESİ DEĞİL”

*Bu bir Cumhurbaşkanlığı seçimi değil bir referandumdur. Cumhuriyet mi padişahlık mı? Kararımızı daima birlikte vermek zorundayız. Cumhuriyeti yaşatmak zorundayız. Cumhuriyeti ayağa kaldırmak zorundayız. Ne olursa olsun Cumhuriyeti ayağa kaldıracağız.

*Seçim ikinci cinse kaldığından beri ırmağının akışına ölenler, vatan millet edebiyatı yapanlar pazarlık masasında oylarını satma görüşmelerine başladılar. ‘Kim daha fazla verirse ben o tarafta olurum’ dediler. Onlar o ırmağın akışına kelamda ölürken, o ırmaklar aksın diye çaba eden bu ülkenin aydınları, yurtseverleri en ufak bir pazarlığa girişmeden seçimin sonraki günü çalışmaya başladılar.

*Bizi birleştirecek tem taban Türklük, Kürtlük, dindarlık, Alevilik, Sünnilik arbedesi değil. Bu arbede emek arbedesi. Bu hengame ezenle ezilenin hengamesi. Kesinlikle ezilenler kazanacak. Onun için seçim sonuçları için üzülen, hayata sırtını dönen yurttaşlara seslenmek istiyorum; sevgili arkadaşlar bakın bizim sayımız hiç az değil biz çok fazlayız lakin bir ortada durmak zorundayız. Kesinlikle kazanacağız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.