TikTok Bildiğiniz Gibi: Makyaj Malzemesi Olarak Kayganlaştırıcı Kullanan TikToker’lara Durex’ten Yanıt Geldi
56 okunma

TikTok Bildiğiniz Gibi: Makyaj Malzemesi Olarak Kayganlaştırıcı Kullanan TikToker’lara Durex’ten Yanıt Geldi

ABONE OL
Ekim 17, 2021 12:36
TikTok Bildiğiniz Gibi: Makyaj Malzemesi Olarak Kayganlaştırıcı Kullanan TikToker’lara Durex’ten Yanıt Geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TikTok’ta şu ana kadar bir hayli esrarengiz trend gördük. Kimi yalnızca kolay dans hareketlerinden oluşurken, kimi cesaret gerektiren ya da gerektirmeyen ‘challenge’lardan ibaretti. Hatta bunlardan kimileri, sınayan bazı kullanıcıların vefatıyla sonuçlandı. Bu sefer bahsedeceğimiz trend de oldukça enteresan, ancak neyse ki yalnızca cildi makûs etkiliyor.

TikTok’ta makyaj bazı, başka bir deyişle ‘primer’ olarak kayganlaştırıcı kullanılan bir trend başladı. İnsanlar, makyaj yapmadan evvel gözenekleri saklamak için sürülen primer yerine seks sırasında başlıca sürtünmeyi eksiltmeye yarayan kayganlaştırıcılardan kullanarak kendini kaydoldu. Bu mahsullerin surat için netlikle uygun olmadığı, sanıyoruz ki kimsenin usuna gelmedi.

Yüzdeki cilt, kayganlaştırıcı için fazla duyarlı

Mevzubahisi videolar, TikTok’ta #lubeprimer yaftayı altında toplandı. TikToker’lar, primer yerine suratlarına bol bol kayganlaştırıcı sürdü. Ancak bu mahsullerin kullanımının uygun olduğu beden bölgelerine surat dahil değil. Genital bölge, eller, ve bazı markalarda oral bölge için uygun olsa da kayganlaştırıcıların surata uygulanması oldukça mahzurlu. 

Makyaj olarak uygulanıp bekletildiği taktirde bu madde, cildinize ciddi anlamda hasar verebilir. Bu hasarların hiçbiri ne ölümcül, ne kalıcı. Ancak suratınıza dokunduktan kısa müddet sonra kızarıklığa ve yanmaya neden olan ve surat için üretilmediği keskin muhakkak olan bir mahsulü neden yüzünüzden zamansınız? Surat için kullanımının yanlış olduğunu geçersek bir de kayganlaştırıcının gözlere akma olasılığı var. Gözle temasa geçmemesi gerektiği de kayganlaştırıcıların paketleri üzerinde yazıyor.

Neyse ki kondom ve cinsel sağlık mahsulleri üreticisi Durex’in bir TikTok hesabı var da, gidişata ‘öğrenir birey’ olarak el atabildi. @seanathonyv isimli kullanıcının aynı anlamdaki videosuna yorum yapan Durex, “Buradaki yaratıcılığı takdir ediyoruz ve makyajın harika görünüyor, ancak kayganlaştırıcılarımızı suratınıza makyaj bazı olarak kullanmanızı önermiyoruz.” ifadelerini kullandı. Çünkü kayganlaştırıcılar gerçekten yüzdeki hassasiyet için uygun değil. Bu surattan bu akımın devam edecekse de yalnızca cümbüş emelli devam ederek bir ‘makyaj bayağısına’ dönüşmemesi en uygunu. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.