Sosyal Medyanın Sesine Kulak Veren Getir, Tarçın Heykelindeki Logosunu Kaldırdı
81 okunma

Sosyal Medyanın Sesine Kulak Veren Getir, Tarçın Heykelindeki Logosunu Kaldırdı

ABONE OL
Ekim 15, 2021 07:07
Sosyal Medyanın Sesine Kulak Veren Getir, Tarçın Heykelindeki Logosunu Kaldırdı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son senelerin en çok konuşulan işletmelerinden bir tanesi haline gelen Getir, bu defa cadde ve sığınak hayvanları üzerinden eksantrik bir soruna dahil oldu. Sevimli arkadaşlarımız için mama kampanyası başlatan firma, bu sene 1 milyon kap mama toplamayı muvaffak olarak bunu cadde ve sığınaklarda yaşayan hayvanlara eriştirmeyi muvaffak oldu. Ancak işletmenin eriştiği bu km taşını kutlamak için attığı bir adım, kamuoyunda gündem yarattı.

Reeline bakacak olursak Getir, bütün 6 yıldır cadde hayvanları için mama topluyor. Ancak bu sene bir araya gelen ikonik sayı, firmayı azıcık fazla neşelendirdi. Kampanyanın bu noktaya gelişini ebedi hale getirmek isteyen firma, İstanbul Moda’da bulunan Tarçın adlı bir köpek heykeline ekleme yapmaya karar verdi. Bu kapsamda Tarçın’ın önüne bir mama kabı biçimindeki heykel ilave eden Getir,  bu ek heykelin önünde logosu olduğu için tepki sürüklemişti.

Belediye, bundan haberi olmadığını açıkladı

Getir

Sosyal medya platformlarında paylaşım yapan bazı kullanıcılar, mevzuyla alakalı belediyeyi yargıladılar. Kentteki her şeyin reklam malzemesi haline getirilmemesi gerektiğini söyleyen yurttaşlar, heykeldeki ‘Getir’ logosundan rahatsız olduklarını dile getirdiler. Mevzuyla alakalı bir açıklama yapan Kadıköy Belediyesi ise heykelde yapılan farklılıkla alakalı bilgi sahibi olmadıklarını açıkladı. Belediye takımları, işletmeyle bağlantıya geçtiklerini de beyan ettiler.

Getir’den açıklama geldi

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.