Son seçimi bilenlerden çarpıcı yorum! Seçmen lider görmek istiyor
13 okunma

Son seçimi bilenlerden çarpıcı yorum! Seçmen lider görmek istiyor

ABONE OL
Mart 10, 2023 13:28
Son seçimi bilenlerden çarpıcı yorum! Seçmen lider görmek istiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyük krizlerin yaşandığı Altılı Masa’nın Cumhurbaşkanı Adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Masa, Kılıçdaroğlu’nun adaylığıyla birlikte seçilmeleri halinde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanacağını açıkladı.

Haber 7 Muhabiri Yavuz Selvi de konukları ile Altılı Masa açıklamalarını ve siyaset gündemini değerlendirdi. 

Selvi’ye konuşan Akşam Gazetesi Yazarı Oğuzhan Bilgin, Altılı Masa’nın 7 Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağı yönündeki açıklamalarını “Bu hakikaten enteresan bir durum. 12. madde sürüncemede bırakıyor. Belli ki masa dağılmasın diye bir formül bulunmuş. 7 Cumhurbaşkanı yardımcısı olması gelinen noktada ortada ‘Güçlendirilmiş Cumhurbaşkanı Yardımcıları sistemi’ var. Ve 7 cumhurbaşkanı yardımcısı olması ciddi bir yönetim ve kaos ortaya çıkarıyor.” ifadeleriyle değerlendirdi.

GENAR Araştırma Şirketi Başkanı İhsan Aktaş da, Altılı Masanın 7 Cumhurbaşkanı Yardımcısı açıklamalarının seçmen tavrına etkisini değerlendirirken “Seçimler yaklaştıkça seçmenler iki şeye bakacak. Hükümetin bugüne kadar yaptıkları ve yapacakları. İki muhalefet daha iyi yapabilir mi? Öyle zannediyorum ki Cumhur ittifakı kendi yaptıklarını yapacakları açıklayacak.” ifadelerini kullandı.

Selvi’nin bir diğer konuğu OPTİMAR Araştırma Şirketi Başkanı Himi Daşdemir ise “Yönetim açısından bakıldığı zaman bu masa 2018’den bu yana Erdoğan’ın karşısına bir aday çıkarması gerekiyordu. Bir yıldır altılı masa dediğimiz yapı aday  belirleme sürecini krize çevirdi. Bu da bize masanın krizlere gebe olduğunu gösteriyor.” açıklamalarında bulundu.

 

Muhabir: Yavuz SELVİ

Kurgu: Seda YEŞİLKAYAEn az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.