Son Ekran Kartı Bükücü New World’ün Karakterleri ve Özellikleri
79 okunma

Son Ekran Kartı Bükücü New World’ün Karakterleri ve Özellikleri

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:30
Son Ekran Kartı Bükücü New World’ün Karakterleri ve Özellikleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üretimci takım, açtıkları yeni sunucularla ve bu sunuculara yapılan kumpaslı bakımlarla işleri hakimiyet altında yakalamaya çalışsa da meselelerin henüz bütün olarak çözüldüğünü söyleyemeyiz. Değişik bir yazımızda New World’şöhret isteminin nasıl işlediğinden bahsetmiştik. Bu sefer ise kişiliklerin ve bu kişiliklerin özelliklerinden bahsedeceğiz.

New World Kişilikleri ve Özellikleri

New World'ün karakterlerini ve özelliklerini inceledik

Öncelikle değinmemiz gereken mevzu reyin MMORPG sınıfında yer alan bir reyin olduğu için kimsenin açtığı kişilik kimseninkinden üstün değil. Bu surattan şahsiyetlerimizin eforları tamamen seviyemize ve bu seviyemizi yükseltirken kazandığımız puanları nasıl tükettiğimize göre değişiyor. Oyunda maksimum seviye şu an için 60 ve muhtemelen muhakkak bir vakit de bu biçimde kalacak. 60. seviyeye erişmek çok güç olmasa da aynı zamanda çok kolay olduğu da söylenemez. Oyunu ne kadar yoğunlukta oynadığınıza göre 1 haftada da 60 olabilirsiniz 1 ayda da.

60. seviyeye erişene kadar her seviye sıçradığımızda kullanabileceğimiz 3 puan kazanıyoruz. Bu kazandığımız puanları Strength STR, Dexterity DEX, Intelligence INT, Focus FOC ve Constitution CON özellikleri arasında oynamak istediğimiz silaha ve oynanış stilimize göre dağıtıyoruz. Her özelliğin değişik bir silaha tesiri mevcut, bu surattan puanlarımızı yoğunlaşmak istediğimiz silaha müteveccih bir biçimde dağıtmamız daha manalı olacaktır. Puanlarımızı dağıtırken aynı zamanda bir özelliğe puan tüketirken o özellik muhakkak bir seviyeye eriştiğinde threshold eşik bonuslarını da etkin bir biçimde kullanma şöhretsiniz olacak. Genel olarak bu özellikler ne işe yarıyor? Diye soracak olursanız da, şu biçimde açıklayalım:

Strength STR

Strengh ne işe yarar?

Strength özellikle ağır yakın kavga et silahlarının temel özelliği diyebiliriz. War hammer gibi ağır silahlar tüm zararını ve yoğunluğunu Strength üzerinden alıyor fakat Sword gibi daha hafif silahlar ana özellik olarak Strength kullansa da yanında alt özellik olarak Dexterity’de kullanabiliyor.

Great Axe yalnızca Strength War Hammer yalnızca Strength Hatchet Strength ve Dexterity Sword Strength ve Dexterity Spear Dexterity ve Strength

Threshold eşik bonusları:

50: +%15 yakın kavga et hafif hücum zararı, +%10 maden sürati 100: +%25 yakın kavga et ağır hücum zararı, +20 stok ağırlığı 150: Yakın kavga et silahlarının hafif ve ağır hamlelerinde +%50 Stamina dayanıklılık zararı, madenden kazanılan materyal ağırlığı -%10 eksilir. 200: Sersemletilmiş, yavaşlatılmış veya yerine değişmezlenmiş düşmanlara +%20 zarar bonusu, +%10 maden sürati. 250: Yakın kavga et silahları ile hafif veya ağır hücum yaparken stamina yenilenmeye devam eder, madencilik esnasında +%10 verim çoğalışı. 300: Yakın kavga et silahları ile yapılan hafif ve ağır ataklar düşmanlar tarafından bozulamaz hale kazanç, %25 kısmetle madeni tek vuruşta kırabilme.

Dexterity DEX

Dexterity ne işe yarar?

Dexterity, ağırlığını Bow ve Musket gibi erimli silahlarda konuştursa da Rapier da aynı zamanda tüm yoğunluğunu Dexterity üzerinden alıyor. Öteki yakın kavga et silahları da Dexterity’den özellik kazanabiliyor fakat Strength’deri kazandıkları kadar fazla değil.

Bow yalnızca Dexterity Musket Dexterity ve Intelligence Rapier Dexterity ve Intelligence Spear Dexterity ve Strength Hatchet Strength ve Dexterity Sword Strength ve Dexterity

Threshold eşik bonusları:

50: +%10 kritik zarar vurma bahtı, +%10 dericilik sürati. 100: +%5 delme zararı, dericilikten sonra +%20 süratlenme. 150: Sakınma 10 daha az stamina tüketir, dericilikten kazanılan materyal ağırlığı -%10. 200: Arkadan vurmak ve kafadan vurmak +%20 daha fazla zarar verir, +%10 dericilik sürati. 250: Sersemletilmiş, yavaşlatılmış veya yerine değişmezlenmiş düşmanlara +%30 kritik vuruş zararı. 300: +%15 kısmetle kurşunu geri kazanma, sakınma için takla atmak bir sonraki vuruşun garanti kritik vurmasını sağlar.

Intelligence INT

Intelligence ne işe yarar?

İntelligence, silahlarınızın sahip olabileceği sihirli özellikler/perk’ler de dahil olmak üzere tüm özelliğini sihirli silahlara yöneltir. Fire Staff gibi tamamen sihirsel silahlar veya sihirsel bir perk’e sahip fiziksel silahlar fire sword gibi Intelligence temeline direnerek kuvvetlenir.

Fire Staff yalnızca Intelligence Ice Gauntlet yalnızca Intelligence Rapier Dexterity ve Intelligence Musket Dexterity ve Intelligence

Threshold eşik bonusları:

50: +%10 sihirsel hafif ve ağır hücum, +%10 hasat sürati 100: +%20 kritik vuruş zararı, hasat yaparken %5 kısmetle azoth elde etme 150: +%20 elementsel zarar, hasattan kazanılan materyal ağırlığı -%10 200: Sakınmadan sonra +10 mantık/enerji kazanma, +%10 hasat sürati 250: Aralıksız zarar veren sihirlerin vaktini +%30 çoğaldırma, hasat esnasında +%10 verim çoğalışı 300: Canı full olan bir niyete vurulan ilk zarar +%30, fast travel süratli seyahat kullanırken -%10 azoth maliyeti.

Focus FOC

Focus ne işe yarar?

Focus, mantık/enerji yenileme süratini ve yapabileceğiniz iyileştirmenin gücünü çoğaldırıyor ve aynı zamanda Life Staff’ın eforunu destekleyen de tek özellik. Bu surattan şu an için oyunda Life Staff oyuncularının yoğunlaşması gereken bir özellik. Focus yalnızca Life Staff için bulunan bir özellik olsa da yeni gelecek silahlar ile bu gidişat değişebilir.

Threshold eşik bonusları:

50: +%10 mantık/enerji yenileme sürati, +%10 olta gerilimi 100: Maksimum mantık +20, salvage yaparken +%10 verimlilik 150: İyileştirme oranı +%20, balıkçılıktan kazanılan materyal ağırlığı -%10 200: Kullanılmış kuvvetlendirme/iyileştirme vb. becerilerde +%20 zaman, +%10 olta gerilimi 250: Tek başına veya grupla elde edilen öldürmelerde +30 mantık kazanımı, tutulan balık ebadında +%10 çoğalış 300: Mantık’nız sıfıra indiğinde 10 saniyeliğine %200 mantık yenileme sürati 60 saniye bekleme süresi, hana yapılan Fast Travel için -%10 bekleme süresi

Constitution CON

Constitution ne işe yarar?

Constitution, genel olarak sahip olduğunu can ölçüsünü tanımlayan özellik. Constitution özelliğiniz ne kadar yüksek olursa o kadar fazla can havuzuna sahip olursunuz. Bu gidişat oyunun erken düzeylerinde çok dikkat toplamasa da, seviyeniz ilerlediğinde ve düşmanlar kuvvetlenmeye başladığında farkı netlikle göreceksiniz.

Fakat bu demek değil ki puanlarınızı olduğu gibi Constitution özelliğine basın. Zira ne kadar çok puan verirseniz size getirisi bir o kadar eksilecektir. İlk vermeye başladığınızda puan başına 25 HP olan bir özellik kademeli bir biçimde 21’e kadar inecektir. Bu surattan totalde alabileceğiniz HP ölçüyü düşük olsa da erken evrelerde lüzumlu gördüğünüz takdirde bir ölçü puan tüketmek size hafifletecektir.

Threshold eşik bonusları:

50: Canınızı yükseltmek için kullanabileceğiniz tüm tüketim malzemeleri +%20 daha verimli hale kazanç, +%10 odunculuk sürati 100: Maksimum canınızı fiziksel zırhınızın %10’u kadar çoğaldırır, alet dayanıklılık kaybında %10 eksilme 150: Alınan kritik vuruş zararında %20 eksilme, odunculuktan kazanılan materyal ağırlığı -%10 200: +%20 zırh çoğalışı, +%10 odunculuk sürati 250: Full can vaziyetinde %80 zarar eksiltme, odunculuk esnasında +%10 verim çoğalışı 300: Sersemletme, yavaşlatma ve yerine değişmezleme becerilerinin tesirini +%30 çoğaldırır, %25 kısmetle tek vuruşta ağaç kesme

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.