DOLAR

19,1742

0.19%
EURO

20,8867

0.37%
ALTIN(gr)

1.209,38

-0,31%
BİST 100

4943.18

-0,31%
Sivas’ta üretiliyor, 18 ülkede pizzaları lezzetlendiriyor
89 okunma

Sivas’ta üretiliyor, 18 ülkede pizzaları lezzetlendiriyor

ABONE OL
Ekim 16, 2021 07:04
Sivas’ta üretiliyor, 18 ülkede pizzaları lezzetlendiriyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kent merkezinde bulunan Organize Sanayi Bölgesi’nde takribî 10 bin metrekare alana heyeti ve 1993 senesinden beri süt ve süt ürünleri yapımı yapan bir firma dünyada çok az fabrikanın üretebildiği mozzarella peynirini üretmeye devam ediyor. 18 ülkeye bu peyniri ihraç eden fabrika, İtalya’nın mozarella peynirlerine resmen rakip oldu.

“Ünlü markaların tedarikçisiyiz”

Fabrikanın İdare Heyeti Başkan Vekili Mustafa Cemal Er, dünyanın en ehemmiyetli markalarına pizza peyniri ürettiklerini belirterek, “Pizza peyniri Türk peyniri tipinde değil. Bunun menşei İtalyanlar. Bizim yapmış olduğumuz peynirimiz dünyanın bir hayli ünlü markasının üretmiş olduğu ürünlerle çok iyi bir biçimde rekabet eden bir ürün yaptık. Kolay değil bu cins işler. Çok iyi bir Araştırma Ve Geliştirme çalışmaları var. Bizim yapmış olduğumuz ürünler var olan tedarikçilerin ürünlerinden çok daha nitelikli ve daha makul maliyetli ürünlerdir. Dünyanın bir hayli ünlü markasının pizza peynirinin tedarikçisiyiz. Bu Sivas’ta yaşıyor olmamızın en ehemmiyetli nedenlerinden bir tanesi. Bizde gece ile gündüz arasındaki ısı değişikliği sütümüzün lezzetine yansıyor. Ürünlerimiz daha lezzetli ve hoş olunca ünlü markaların tedarikçisi olmamız kaçınılmaz oluyor. Ünlü markalar için ciddi anlamda peynir üretmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

“İşin gizemi hammadde de”

Er, fabrikada ürettikleri ürünlerin bakteri ve somatik hücre rakamının çok az olduğunun altını çizerek, “Ürünlerimizde niteliğin esasında uyuyan nedenler şunlar, şirketimize gelen tam sütlerimizin tamamı somatik hücre ve bakteri rakamı ölçümleri yapılmadan şirketimize girmez. Bakteri ve somatik hücre rakamı Avrupa standartlarına uygundur. Bu standartlara uygun olmayan sütleri netlikle alamayız. Ürünlerimizdeki lezzetin esasında da bu uyumaktadır. Tereyağ, yoğurt ve peynirimizin lezzetinde çok nitelikli bir hammadde girdisi sağlıyor olmaktan kaynaklanmalıdır. Nitelikli bir hammadde olmazsa, nitelikli bir ürün elde edilemez. Biz nitelikli hammadde alıyoruz. Bizim tereyağımızdaki bakteri ve somatik hücre rakamının düşük olmasının esasında uyuyan hakikat budur” dedi.

Yurt dışına en çok pizza peyniri yolladıklarını ifade eden Er, “Bizim satışımızın yüzde 95’i yurt dışı ticaretidir. En güç olan yurt dışını muvaffak olduk. Kolay olan yurt içini de kısa bir zaman içerisinde çözeceğiz. Biz şuanda 18 ülkeye ürün yolluyoruz. Ağırlık ürünümüz zati pizza peyniridir. Mozarella peyniri hususunda da çok şükür kendimize güvenen bir şirketiz” diye konuştu.

Oğuzhan Sarzep – Mustafa Koçyiğit
 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.