Şirketlerin Yeni Yılda Çalışanlarına Ne Kadar Zam Yapmayı Planladığı Belli Oldu
74 okunma

Şirketlerin Yeni Yılda Çalışanlarına Ne Kadar Zam Yapmayı Planladığı Belli Oldu

ABONE OL
Ekim 15, 2021 07:07
Şirketlerin Yeni Yılda Çalışanlarına Ne Kadar Zam Yapmayı Planladığı Belli Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Endeavor Türkiye ve Talentmelon’un yapmış olduğu araştırmaya katılan işletmelerin %82’si fiyatlandırma taktikleri hakkında aktüellemeler yaptıklarını dile getirirken, %87’si bu senenin sonunda açıklanacak enflasyondan daha fazla zam yapacaklarını ve bu zam oranının %22 olacağını belirtti.

Neticeler, aynı zamanda araştırmaya katılan işletmelerden %44’ünün becerili çalışanlarını ellerinde yakalamak için ücret siyasetlerini gözden geçirdiğini ve çoğu firmanın bu siyaseti fertsel performans ve ekip maksadına göre ayarladığını gösterdi. 

Çoğu işletme enflasyonun üzerinde zam yapmayı düşünüyor

şirket

Geçtiğimiz yıl yapılan araştırmada 2021 seneyi için öngörülen zam oranı %17 çıkmıştı ancak açıklanan enflasyon oranlarından sonra koşullar yine düşünülerek bu oran %23’e yükseltilmişti. Bu senenin neticeleri ise daha şimdiden enflasyon oranlarının üzerinde olacakmış gibi görünüyor ve araştırmaya katılan işletmelerin çoğu çalışanlarına en az %22’lik bir zam yapmayı düşünüyor.

Endeavor Türkiye ve Talentmelon’un yaptığı araştırmada alaka sürükleyen bir öbür ayrıntı işletmelerin hibrit çalışma modeline geçmede ne kadar istekli olduğuydu. Ankete katılan işletmelerin %56’sı 2022 senesinde hibrit çalışma biçimine, %4’ü de tamamen uzaktan çalışma modeline geçmeyi amaçlıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.