Sığınmacılara moral için Lübnanlı sanatçı getirtti!
89 okunma

Sığınmacılara moral için Lübnanlı sanatçı getirtti!

ABONE OL
Ekim 15, 2021 03:16
Sığınmacılara moral için Lübnanlı sanatçı getirtti!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Esenler Belediyesi Başkanı AKP’li Tevfik Göksu, ilçede yaşayan Suriyeli mültecilere müteveccih, Lübnanlı ünlü şarkıcı Maher Zain’in sahne aldığı bir konser tertip etti. Süleyman Çelebi Kültür Sanat Sezonu’nun açılışı dolayısıyla tertip edilen konser 10 Ekim’de Dörtyol Alanı’nda reelleştirildi.

CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, “Tencerelerin kaynayamadığı, çocukların yatağa aç girdiği Esenler’de, başkanın önceliğinin bu olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Kendi müzisyenlerimiz uyum tasasındayken, intihar eden sanatçılarımız varken, yüz binlerce liranın yurt dışından getirilen Lübnanlı bir sanatçıya verilmesini asla kabul etmiyoruz. Belediye, borçlarını kapatmak için muhtelif gayrimenkullerini satarken, kamu kaynakları bu biçimde kullanılamaz” dedi.

İngilizce Türkçe ve Arapça söyledi

İsviçre yurttaşı olan Lübnan orijinli Maher Zain, şarkılarını İngilizce, Arapça ve Türkçe seslendirdi. Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu,Maher Zain’e bir tablo ve çiçek ibraz etti. Konseri çok rakamda mülteci izledi. Esenler Belediyesi’nin internet sitesinde, konserin resimler paylaşılarak “İsveçli Müslüman sanatçı Zain, davet karşısında çok heyecanlandı” denildi.

Lübnanlı şarkıcı Maher Zain-Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu

AKP’li Başkan Tevfik Göksu:

Çatlasanız da vakıflara takviyeyi sürdüreceğiz

Esenler Belediyesi’nin 2022 bütçesinin görüşüldüğü Belediye Meclisi’nde, yandaş vakıflara ve derneklere yapılan tahsisler kavga mevzusu oldu. CHP’li aza Kemal Şahin’in belediyeye ait bir binanın TÜRGEV’e 25 seneliğine değersiz olarak tahsis edildiğini andırdırmasına AKP’li meclis aboneleri tepki gösterdi. Şahin’e yanıt veren AKP’li Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ise “TÜRGEV’e, TÜGVA’ya, Ensar’a ve ilim Yayma’ya çatlasanız da patlasanız da destek vermeye devam edeceğiz. Bugüne kadar destek verdik bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz Allah’ın izniyle” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.