Şehit Ömer Halisdemirin babası konuştu, herkes ağladı
37 okunma

Şehit Ömer Halisdemirin babası konuştu, herkes ağladı

ABONE OL
Ekim 16, 2021 10:27
Şehit Ömer Halisdemirin babası konuştu, herkes ağladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elazığ’da tertip edilen Şühedanın Sesi Elazığ programında konuşan ve oğlunu anlatan şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halidemir, hem ağladı hem ağlattı. Elazığ’da 15 Temmuz Ulusal İrade Ocakları tarafından ‘Şühedanın Sesi Elazığ’ programı tertip edildi. Bünyamin Eroğlu ve Kurultay Merkezi’nde tertip edilen program, Şehit Alp Taşdemir’in babası Hafız İbrahim Taşdemir’in Kur’an-ı Kerim tilaveti okuması ile başladı. Ardından sinevizyon gösterimi dayanaklı şehitlerin yaşamını anlatan sunumlar reelleştirildi. Programa 15 Temmuz Ulusal İrade Ocakları Başkanı Bilal Uludağ, Elazığ Sivil Toplum Kuruluşu Platformu Yarıyıl Lafçısı Ergün Aslan, 15 Temmuz Ulusal İrade Ocakları Malatya Şube Başkanı Serkan Aybar, Şehit Ömer Halis Demir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir ve değişik şehit yakınları katıldı. 15 Temmuz’da alçak darbe teşebbüsünü önleyen kahraman şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, oğlunu anlatırken duygu dolu anlar yaşadı. Kendisi gibi salondakilerde göz yaşlarını yakalayamadı.

2 kere Elazığ’a geldiğini ifade eden Hasan Hüseyin Halisdemir, “Tam Güney Doğuyu gezdim. Buradan tam Güney Doğulu hemşerilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Konukseverler. Bizlere çok saygılar ettiler. Konuşacağım çok şey varda, içim azıcık buruk olduğu için sizi çok bekletmek istemiyorum. 15 Temmuz’dan evvel merdim bayrama gelmişti. Bayramlaştıktan sonra çok içeri buruk görünüyordu. Uyku yatmıyordu. Bir gün dedim ki ‘oğlum neden yatmıyorsun’ oda, ‘baba uykularım yok’ dedi. Oğlum bir kasvetin mi var ailenle mi alakalı diye ordum hayır baba dedi. Giderken Allah içime doğurdu dedim ki bu çocuk şehit olur. Bana ‘baba bir gün bir şehadetlik getirteceğim’ dedi. 15 Temmuz gecesi Cuma günü Zekai Paşanın emri ile ‘Ömer oğlum bu namus senin namusun, ben gelene kadar da bu binayı bekleyeceksin, adiler geliyor’ demiş. Merdim de tamam komutanım diyor ve helalleşiyorlar. Zekai Paşanın konuşması, o gece Ömer’le 8 kere konuştum amca dedi. Ömer’e adiler geliyor, Semih Terzi’yi alnından vuracaksın demiş. Şükürler olun o adiyi vurmuş” dedi.
Şehit yakınlarıyla müddet geçirdiğini ifade eden 15 Temmuz Ulusal İrade Ocakları Başkanı Bilal Uludağ, “Şehit ailelerimizden şehitlerimizi dinleme fırsatımız oldu. Gördük ki hepsinin bir hayli ortak noktası var. Bunlardan en çok dikkat toplayanı ise şehitlerimiz şehadet şerbetini içmeden evvel anne ve babanın vicdanına tarifi edilmez bir acı indiğini gördüm. Yeniden ayı biçimde bir kere daha kanı getirdik ki şehitlerimiz gerçekten seçilmiş insanlar. Bir kere daha şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyoruz. Şehit yakınlarımız bizlerden bir şey tek istiyor o da unutulmamak. Kendileri değil şehitlerimizin unutulmamasını istiyoruz. İşte bizde geride kalanlar olarak hepimizin bir fert olarak üzerlerimize düşen vazifeleri var. Bunlardan birincisi şehit yakınlarımıza sahip çıkmak. Bir öbürü ise şehitlerimizin canlarını feda ettiği bu topraklara yeniden canımız pahasına sahip çıkmak. Şehidimiz yemin olsun ki canınızı feda ettiğiniz bu toraklardan değil bir karış vermek bu topraklarda gözü olanın gözünü çıkaracağız. Bu topraklarda hayal kuranın usunu alacağız. Siz rahat yatın” diye konuştu.
 En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.