Roketsan üretti: 1 metrelik saf çeliği delip geçiyor!
19 okunma

Roketsan üretti: 1 metrelik saf çeliği delip geçiyor!

ABONE OL
Ekim 23, 2022 15:22
Roketsan üretti: 1 metrelik saf çeliği delip geçiyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci “Tanksavar silahlarımız 1 metre derinliğindeki çeliğe etki edebilecek kadar güçlü. ” dedi.

Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci, CNN TÜRK’te ‘Hafta Sonu’ programında Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı.

Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Roketsan 1988 yılında kuruldu.  Roket sanayi olarak kuruldu. Ancak şu an güdümlü füze geliştiriyor. 4 bine yakın kişi çalıştırıyoruz. Türkiye’nin en büyük 3 AR-GE kurumundan biriyiz.

Hedefimiz 2025’e kadar 1 milyar doların üzerinde ciro. İhracat bizim için çok önemli. Roketsan’ın ürün portföyünü geliştirmek için çalışıyoruz. 

Türkiye dünyada en iyiler arasına girdi. 25 seneden uzun zamandır savunma sanayiye emek veriyorum. Roketsan tek başına çalışan bir kurum değil bize destek veren birçok kurum var. 

YERLİLİK ORANI HANGİ SEVİYEDE?

Kritik seviyede yurt dışına bağımlılığımız hiç yok .Navigasyon dahil birçok ürünü kendimiz çözüyoruz. Ürünlerimizin yüzde 90’ı yerli.

TANKSAVAR SİSTEMLERİ NE AŞAMADA?

Tanksavar füzeler farklı platformlara entegre edilebiliyor. Mühimmatlarımızda yerli motorlarımızı kullanıyoruz. Tanksavar silahlarımız 1 metre derinliğindeki çeliğe etki edebilecek kadar güçlü. En fazla ürettiğimiz SİHA mühimmatı MAM-L 16 km menzile sahip.En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.