Resmi Gazete’de yayımlandı: İstanbul için acele kamulaştırma kararı
8 okunma

Resmi Gazete’de yayımlandı: İstanbul için acele kamulaştırma kararı

ABONE OL
Eylül 18, 2023 20:01
Resmi Gazete’de yayımlandı: İstanbul için acele kamulaştırma kararı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Zonguldak ve İstanbul’da birtakım taşınmazların çabuk kamulaştırmasına karar verilirken, Balıkesir ile Tunceli’de doğal sit alanı kapsamına giren birtakım yerler, “kesin korunacak hassas alan” ilan edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara nazaran, Zonguldak’ın Devrek ilçesi Kemerler Mahallesi hudutları içerisinde bulunan taşınmaz, Toplu Konut Projesi kapsamında gereksinim duyulan yapılaşmanın acilen sağlanması gayesiyle Çaydeğirmeni Belediye Başkanlığı tarafından tez kamulaştırılacak.

İstanbul’un Zeytinburnu ilçesi Merkezefendi Mahallesi’nde ilan edilen riskli alan içerisinde bulunan ve belirtilen taşınmazlar ile üzerlerindeki yapıların, çoğunluğu imar mevzuatına karşıt olan ve afet riski taşıyan yapıların tasfiye edilerek ulaşım ve altyapısıyla birlikte fen ve sanat kurallarına uygun, sağlıklı ve inançlı hayat alanlarının oluşturulması emeliyle Zeytinburnu Belediye Başkanlığı tarafından çabuk kamulaştırılması yapılacak.

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi sonları içerisinde bulunan Sarımsaklı Mevkii Doğal Sit Alanı’nın müdafaa statüsünün tekrar kıymetlendirilmesi sonucunda, kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Tunceli’nin Pülümür, Merkez ve Ovacık ilçeleri hudutları içerisinde bulunan Munzur ve Pülümür Vadileri Potansiyel Doğal Sit Alanı, muhafaza statüsünün kıymetlendirilmesi sonucunda, kesin korunacak hassas alan olarak tescil ve ilan edildi. (AA)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.