“Partili Cumurbaşkanı olmaz” diyen Kılıçdaroğlu: Benim namusum ve şerefim bu kadar ucuz mu?
18 okunma

“Partili Cumurbaşkanı olmaz” diyen Kılıçdaroğlu: Benim namusum ve şerefim bu kadar ucuz mu?

ABONE OL
Mayıs 19, 2023 12:54
“Partili Cumurbaşkanı olmaz” diyen Kılıçdaroğlu: Benim namusum ve şerefim bu kadar ucuz mu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Partili Cumurbaşkanı olmaz” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 7’li koalisyonun cumhurbaşkanı adayı oldu hem de CHP Genel Başkanı sıfatıyla. 

“BENİM NAMUSUM VE ŞEREFİM BU KADAR UCUZ MU?”

6 Mart Pazartesi günü cumhurbaşkanlığına adaylığı açıklanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, 2017 yılında söylediği sözler tekrar gündem oldu. Kılıçdaroğlu, konuşmasında ısrarla parti genel başkanından cumhurbaşkanı olamayacağını belirterek, “Bir partinin genel başkanı nasıl tarafsız olur? Ben tarafsız mıyım? Velev ki seçildi, nasıl gidecek namusu ve şerefi üzerine yemin edecek? Benim namusum ve şerefim bu kadar ucuz mu? Ben nasıl namusum ve şerefim üzerine diyeceğim ki, ‘tarafsız davranacağım.’ Namus ve şeref kavramı bu toplum için çok değerlidir. Bu kadar ucuzladığını emin olun anlamakta zorluk çekiyorum. Partili birisinin adaylığını ahlaki açıdan da, vicdani olarak da doğru bulmuyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

KILIÇDAROĞLU: DEVLETİ ÇÖKERTİRSİNİZ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 31 Ocak 2017 tarihinde bir televizyon programında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı yardımcısı sayısına yönelik olarak “Devleti çökertirsiniz” açıklamalarında bulunmuştu. Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı yardımcısı sayısına yönelik yaptığı açıklamada, “Diyelim ki Sayın Erdoğan son derece tarafsız davrandı. Bir başka cumhurbaşkanı geldi şöyle bir karar aldı: Ben bütün il başkanlarını Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak tayin ettim, Mümkün mü? Mümkün. Engel var mı? Hiçbir engel yok. İster ilkokul mezunu ister üniversite mezunu olsun. ‘Hepsini ben Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak tayin ettim’ diyecek. Bu olmaz diyoruz. Olur mu böyle şey. Böyle şey olmaması için düzenleme yapmanız lazım. O düzenlemeyi parlamentonun yapması lazım. Ama kalkıp ‘ben cumhurbaşkanıyım bunların hepsini atadım’ dediğiniz andan itibaren devleti çökertirsiniz” ifadelerine yer vermişti.En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.