Öztrak: Halimiz Arjantin’den beter olur
28 okunma

Öztrak: Halimiz Arjantin’den beter olur

ABONE OL
Mayıs 26, 2023 13:58
Öztrak: Halimiz Arjantin’den beter olur
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Çorlu’da düzenlediği basın toplantısında konuştu. “Seçimin ikinci çeşidine hormonlu büyüme siyaseti nedeniyle, sürat limitini aşmış ve çok ısınmış bir iktisatla giriyoruz” diyen Öztrak, şunları söyledi:

– Döviz kuru, Merkez Bankası’nın art kapısından yapılan satışlarla daima baskılanıyor. Döviz piyasasında ısınan düdüklü tencerenin basıncı her geçen gün artıyor. Bu gidişin sonunda iktisadın duvara toslamasının kaçınılmaz olduğunu artık herkes görüyor. O nedenle de ülkenin risk primi rekor üstüne rekor kırıyor.

HİTLER’İN PALAVRA TAKTİKLERİ

– Tüm bu tablonun müsebbibi olan, koltuğunu kaybetme kaygısıyla gözü dönen, saray hükümetinin mecalsiz, kifayetsiz, yönetme kabiliyetini yitirmiş başı, iktisat konuşulmasın, yaklaşan felaket fark edilmesin diye, ‘Kitleler, küçük palavralardan çok büyük palavraların kurbanı olurlar. Çarpıcı ölçüde arsız olan palavra, gerisinde her vakit izler bırakır. Dünyanın tüm uzman yalancıları bunu bilir’ diyen Hitler’in kitabında yazdığı palavra taktiklerini uygulamaya çalışıyor.

APAÇIK SAHTEKARLIK

– On parmağında on kara, rakibi Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’na sürmeye kalkıyor. Düzmece afişlerle, uydurma görüntülerle milleti kandırmaya çalışıyor. Bunların siyaseten, ellerinde kalan tek sermaye arsızlıkları… Erdoğan ekranlara çıkıp, millete izlettikleri görüntülerin montaj olduğunu, muhalefeti karalamak için millete palavra söylediklerini, açık açık itiraf ediyor. Aslında bu apaçık sahtekarlıktır. Buna tevessül eden biri, artık bu ülkenin Cumhurbaşkanı olma kabiliyetini yitirmiştir. Ve milletimiz şunu bilir: ‘Yalan ile yol alınmaz, palavra söyleyenle yola çıkılmaz.

BİR AVUÇ YANAŞMA, DOLAR BARONU

– İkinci çeşitte artık herkesin maskesi düştü. Yalancıların palavraları ortaya döküldüğüne, düzmece muhalifler de sahneden çekildiğine nazaran, 28 Mayıs’ta artık çok net bir seçim yapacağız. Bu seçim, hakikat ile derin kurgu ortasında, aydınlık ile karanlık ortasında, millet için çalışanla bir avuç yanaşma, faiz lobisi, dolar baronu için çalışan ortasında olacak.

“SIĞINMACILARI GÖNDERMEYECEĞİM” DİYE BAS BAS BAĞIRIYOR

– Bu seçimde, milletimiz ülkeyi kimin nasıl yöneteceğine karar verecek. Ülkeyi, milyonlarca sığınmacıyı, kaçağı ülkeye dolduran, bu ülkenin gençlerinin işlerini onlara veren, “Sığınmacıları göndermeyeceğim” diye bas bas bağıran, bu güzelim ülkeyi yönetemeyerek, gençlerin, bırakın bir konut, bir arabayı, bir akıllı telefon sahibi olma umudunu bile bitiren, vatanını çok sevmesine karşın umudunu yitirdiği için öteki ülkelerde gelecek kurmayı seçen ve yetişmiş evlatlarımızın gerisinden “Giderlerse gitsinler” diyen, bu ülkenin gençlerini, evlatlarımızı umursamayan Erdoğan mı? Yoksa, sığınmacıları iki yıl içinde ülkelerine geri göndermeye, onların ellerinden aldığı işleri gençlerimize iade etmeye kararlı, ‘Gençlerimiz ülkelerine dönsün, hiçbir çocuk yatağa aç girmesin’ diyen Kemal Kılıçdaroğlu mu ülkeyi yönetecek? Karar ver.

RAKİBİNİN KARŞISINA ÇIKMAKTAN KORKUYOR

– Yorgun yüzünü kat kat makyajla gizlemeye çalışan, elini kaldıracak mecali bile olmayan, uzatılan bir bardak suya kaygıyla bakan, tüm dünyada, seçim öncesi rakipler televizyonlarda karşı karşıya gelirken bizde, rakibinin karşısına çıkmaktan korkan Erdoğan mı? Bu ülkenin gençleriyle el ele Hak-hukuk-adalet için Ankara’dan İstanbul’a yürüyen, ‘Yiğitsen er meydanına gel, televizyonda karşıma çık, milletin terazisinde tartılalım’ diyen Kemal Kılıçdaroğlu mu?

KIZIL-KARANLIK PAZARTESİYE UYANIRIZ

– Milletimiz çok büyük bir millettir. Devletimiz çok büyük bir devlettir. Ekonomimizin potansiyeli çok yüksektir. Alınan her önleme büyük bir süratle yanıt verir. Coğrafik pozisyonumuz eşsizdir. Dünyanın kalbindeki Türkiye’den 4,5 saatlik uçuş arasında 1,5 milyarlık nüfusa, 58 ülkeye ve 21,5 trilyon dolarlık pazara erişmek mümkündür. İş insanlarımız her türlü zorluğu aşabilir. Gerekirse dünyanın öbür ucuna ulaşır. Üretir, geliştirir, ticaretini ahlakıyla yapar.

– Topraklarımız bereketlidir. Bu ülke tarımın başladığı bastonu saplasan yeşertecek mümbit topraklar üzerine kurulmuştur. Çiftçimiz, işçimiz yoku var eder. Çiftçimiz alın teriyle, gerekirse bozkırdan bir vaha yaratır. Ve en değerlisi nüfusumuz hala gençtir. Gençlerimiz de taşı sıksa suyunu çıkartır. Türkiye’nin imkanları da, potansiyeli de çok büyüktür. Bugün içinde olduğumuz berbat durumun, bir tek sebebi vardır o da makus yöneticilerdir. Ve korkarım Türkiye, bu siyasetlerin devamı halinde, kızıl-karanlık bir pazartesiye uyanır, halimiz Arjantin’den beter olur.

OYUNU KULLAN, BAHARLAR GELSİN

– Aziz milletimiz, mühür senin elinde. Karar senin. Kararını ver! Körfezden gelen depo paralar sisteme sokuluyor, Ruslar doğalgaz alacaklarını erteliyor. Havalimanlarına kurulan sandıklarda Türkçe bile bilmeyen yabancılar Türkiye’nin geleceğine karar veriyor. Kuveyt’te hiç bilmediğimiz, bu ülkede hiç yaşamamış beşerler Tayyip Erdoğan’a oy vermek için sıraya giriyor. Bu en kıymetli seçimde oy kullanıyor. Bu Şahsım Hükümeti, ülkenin geleceğini yabancıların eline bırakıyor. Senin iradene yabancıları musallat ediyor. Buna müsaade verme. Dikkatli ol. Sandığa git. Oyunu bu ülkenin aydınlık geleceği için kullan.

– Sen oyunu kullan, haksız, hukuksuz, kuralsız idare anlayışı son bulsun. Sen kararını ver, milleti görmeyen, sesini duymayan, vatandaşını unutan bu hükümet değişsin, sıkıntıları çözecek takımlar iş başına gelsin. Bu topraklara tekrar baharlar gelsin. Umutlar yeşersin.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.