Ot süpürgeler akıllı süpürgelere karşı
57 okunma

Ot süpürgeler akıllı süpürgelere karşı

ABONE OL
Ekim 15, 2021 07:14
Ot süpürgeler akıllı süpürgelere karşı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bursa’da ot süpürge üretip satan Yüksel Başak, teknolojiye karşın satışların olduğunu ifade etti.

Bursa Cumhuriyet Sokağı’nde 70 yıldır ailece ot süpürgesi yapımı ve satışı yapan Yüksel Başak, konutlarda belli bir rota tanımlayıp kendiliğinden paklik yapabilen yeni nesil süpürgelerin işlerini güçleştirdiğini, buna karşın ot süpürgelerinin hala her konuta gerekli olduğunu, satışlarının devam ettiğini söyledi.

Bu işi babadan toruna devam ettirdiklerini belirten Yüksel Başak, “Tüm ailemiz süpürgecilik yapıyor. Baba işini hala sürdürüyoruz. Beğendiğimiz, saygı gösterdiğimiz iş ama ekonomik koşulların ağırlaşmasıyla gidişatlar azıcık değişikleşti. Ot bulmakta azıcık zorlanıyoruz. işi de geriye doğru itiyor. Bu koşullara karşın süpürgecilik hoş zanaat. İşlerin hepsi hoştur ve hiçbir zanaat ayırt edilmez” diye konuştu.

“Ot süpürgeler konutlara hala gerekli”

“Elektrikli ve robot süpürgelerin işlerimize elbette tesiri var” diyerek laflarını sürdüren Başak, “Natürel ki bizim işimizi azıcıkçık güçleştiriyor. Teknoloji basitlikler elbette getirebiliyor. Bu gidişat bizi geri tasarıya atsa da ot süpürgeler konutlar için bırakılmaz mahsullerin arasında geliyor. Bu sektörün ben devam edeceğini düşüyorum” dedi.

Hammaddelerden kaynaklı maliyet çoğalışının ot süpürgelere de yansıdığını vurgulayan Başak, iyi bir süpürgenin 40 liradan başladığının altını çizdi.En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.