Ortada masa kalmadı
20 okunma

Ortada masa kalmadı

ABONE OL
Mayıs 26, 2023 01:13
Ortada masa kalmadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Güçlü Sanayi Güçlü Türkiye Buluşması”nda CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na reaksiyon göstererek muhalefeti eleştirdi.

14 Mayıs’ta milletin Parlamento’da tercihini 323 milletvekili ile Cumhur İttifakı’ndan yana yaptığına dikkat çeken Erdoğan, “Bu kararıyla milletimiz, muhalefete ve tüm dünyaya çok net iletiler göndermiştir. Terör örgütleriyle kapalı açık iş tutanlara gönlünün kapalı olduğunu sandıkta göstermiştir” dedi.

İSPATLAMAZSAN NAMERTSİN

“Sayın Kılıçdaroğlu TRT’deki açıklamasında bizim terör örgütleriyle görüşmeler yaptığımızdan bahsediyor” tabirlerini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti: “Sayın Kılıçdaroğlu, bunu ispatlayamazsan namertsin. Bizim terör örgütleriyle, temsilcileriyle rastgele bir yerde, rastgele bir görüşme yaptığımızı ispatlamak hukukun lisanı prestijiyle, müddei savını ispatla mükelleftir. İspatlayamazsan tekrar ediyorum, namertsin.

İNLERİNDE VURMAKLA VAZİFELİ OLDUK

“Biz terör örgütleriyle görüşme değil, onları inlerinde vurmakla misyonlu olduk. Sen ise Kandil’den talimat alarak, Kandil’den aldığın talimatla bunların parti binalarına bile değil parlamentoda odalarına gidip bunlarla görüşmeler yapıyorsun. Bunlarla görüşmeler yapmak suretiyle de birlikte yol haritasını çiziyorsun. Asla bizim terör örgütleriyle biraraya gelmemiz, kozmik odalarda toplantılar yapmamız, bu türlü bir şey kelam konusu değildir. Bu mevzuda Cudi’nin, Gabar’ın, Tendürek’in, Bestler Deresi’nin lisanı olsa da konuşsalar. O vakit bu işi sen çok daha uygun öğrenirsin fakat sen tam bilakis hudut ötesinde bile teröristlerle nasıl adımlar atılacağının görüşmelerini ne yazık ki şu anda dirsek dirseğe bir arada yürüdüğün HDP ile bu çalışmaları yaptın.”

SANA PALAVRA ŞÖHRETLİĞİ YETER

“Herşey açık, ortada. Sen kalkıp da esasen akşam palavra, sabah palavra hayatın bununla geçiyor, bir de utanmadan sıkılmadan bizi televizyona çağırıyorsun. Senin sıkıntının öbür, şöhret olmak istiyorsun. Sana palavra şöhretliği kâfi. Bunun dışında sana ayrıyeten bir şöhret minderi vermeye bizim vaktimiz yok.”

ÇEKTİĞİ ZAHMETE SON VERECEĞİZ

Hatay’da Defne Hastanesi’nin 2 ayda bitirildiğini hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti: “Hatay’a gitti, orada Defne’ye niçin gitmedi. Yüzde 90 oy aldın. Biz yüzde 8 aldık. Biz 90 oy aldı diye Defne’de hastane yapma olayını bir kenara koymadık. Ortakların ‘2 ayda hastane mi yapılırmış? derken ‘Biz yapacağız’ dedik. Gidip bir de hastaneyi görseydin. Biz yapacağımızı konuşuyoruz. Artık ortada masa falan da kalmadı. Muhalefet cenahında ortalık toz duman. Kendi partilileri dahil kimsenin bu kişiyi taşıyacak hali kalmadı. Onun çektiği sıkıntıya de son vereceğiz.”

BİZE MİLLETİN TAKVİYESİ YETER

“Kolay değil 15 seçim bizimle yarışa girdin hepsini kaybettin. Artık cumhurbaşkanı adayı olarak tekrar giriyorsun. Başı zehir üzere çalışan gençlerimizin yaptığı görüntü üzerinden kaset kumpas geçmişinin üzerini örtmeye çalışıyor. CHP’den ayrılarak aday olan birisine dün yaptıkları ortada. Kandil’deki elebaşlarının kendisine yaptığı dayanak davetleri 14 Mayıs sonrası da devam etti. Erdoğan’a bu türlü bir takviye bildirisi yayınlanmıyor. Zati bu türlü bir dayanağı kabullenmeyiz. Bize milletimizin takviyesi kâfi.”

Millet iradesine zincir vurulamaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 Mayıs’a ait toplumsal medyadan paylaşım yaptı. Ülkenin içinde bulunduğu seçim sürecinin sayısız hakikatin anlaşılmasına vesile olduğunu lisana getiren Erdoğan, şöyle devam etti: “14 Mayıs’ta sandıkta Türk demokrasisinin gücünü görmekle kalmadık, birebir vakitte ‘algı balonlarının’ sönmesine de şahitlik ettik. Pekala, neydi bunlar? Türkiye’ye atılan ‘diktatörlük’ iftiralarıydı. Kendi ülkelerinde seçmenin yarısını bile sandığa götüremeyenler tarafından yürütülen karalama kampanyalarıydı. Bizlerle ilgili milletlerarası basında yapılan sinsi ruhsal harekatlardı. Muhalefetin meydan meydan tekrarladığı palavralar ve bühtanlardı. CHP Genel Lideri ve şürekasının körüklediği endişe siyasetiydi.”

HEPSİNİ BOŞA ÇIKARDIK

14 Mayıs gecesi sandıkta tecelli eden iradeyle tüm bunları boşa çıkardıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti: “Diktatörlük argümanlarının büsbütün safsatadan ibaret olduğunu gösterdik. Milletimize mecmua kapaklarından ayar verilemeyeceğini gösterdik. Türk milletinin iradesine zincir vurulamayacağını gösterdik. Palavra, iftira ve endişe siyasetiyle seçim kazanılamayacağını gösterdik. Nefret telaffuzlarıyla milletin gönlüne girilemeyeceğini gösterdik.”

HEP BİR ARADA BAŞARDIK

“Siyasi ikbal uğruna bölücüler ve FETÖ’cülerle yol yürünemeyeceğini gösterdik. Daha pek çok gerçeğin yanı sıra demokrasimizin son 21 yılda ulaştığı olgunluk düzeyini ve milletimizin ferasetini tüm dünyaya bir sefer daha gösterdik. Bunu da hangi siyasi partiye oy verirse versin 85 milyon daima bir arada başardık. İnşallah 28 Mayıs’tan sonra ülkemizin tüm bu kazanımlarını el birliğiyle çok daha ileriye taşıyacağız.”

Sana 2,5 kuruş bile vermezler

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “300 milyar dolar para getireceğine” dair telaffuzlarına reaksiyon gösteren Erdoğan, “Bay bay Kemal, Londra’dan tefecilerden 300 milyar dolar alıp getirecekmiş. Seçim sonrası sana buradan bir şeyler göndeririz demişler. Sana delikli iki buçuk kuruş bile vermezler Bay bay kemal. Ülkemize parmak sallayanların hezeyanları bitmiş değil” dedi. Kılıçdaroğlu’nun “Selo’yu çıkarmak istiyorsanız oyu bize vereceksiniz” dediğini hatırlatan Erdoğan, “Benim milletim ona oy vermez. Benim milletim yerlidir, ulusaldır, vatanseverdir. Asla size yol vermez. Bunların hesabını pazar günü soracaktır. Tek dermanımızın çalıştığımızın karşılığı olduğunu çok güzel biliyoruz. Pazartesi gününden itibaren de bu halde uğraşa devam edeceğiz” diye konuştu.

Kovarak değil istekli dönüş

Suriye’de mülteciler için briket konutlar yapıldığını belirten Erdoğan, “Bunu sivil toplum kuruluşlarımızla yaptık. Katar takviyeli 1 milyon mülteciyi alabilecek Suriye’de konutlar yapma çalışmaları devam ediyor. Dün İçişleri Bakanım bunun temel atma merasimini başlattı. Suriyelilerin istekli gidişinin altyapısını oluşturduk. Kovarak değil, cebren değil. Almanya’sı Avrupa’sı ülkelerine nasıl davet ediyorsa birebirini yapalım dedik. İnsani, vicdani, İslami bir istikametinin olması gerektiğine inanıyoruz” tabirlerini kullandı.

Önüne gelene makam kelamı verdi

CHP Genel Başkanı’nın koltuğunu korumak için eşi gibisi görülmemiş tutarsızlıklara imza attığına vurgu yapan Erdoğan, “Kendi tutarsızlıklarını örtmek için palavra yanlış bilgileri ortaya saçanların kederini biliyoruz. Önüne gelene makam mevki kelamını verdiğinizi unutturamayacaksınız” diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.