Nusret’e Rakip Çıktı: Elon Musk, 40 Yıl İçinde Mars’ta Tesla Üretmek İstiyor
77 okunma

Nusret’e Rakip Çıktı: Elon Musk, 40 Yıl İçinde Mars’ta Tesla Üretmek İstiyor

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:28
Nusret’e Rakip Çıktı: Elon Musk, 40 Yıl İçinde Mars’ta Tesla Üretmek İstiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyaya dağılan et lokanta zinciriyle bildiğimiz Nusret Gökçe, yakın zamanda “Uzaya ilk lokantayı ben açacağım” ifadeleriyle gündeme gelmişti. Peki Elon Musk bu iddialı açıklamaların altında kalır mı? Merak etmeyin, kalmadı.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, bu iki firmanın nimetlerinden yararlanarak atmak istediği gizeme dışı adımı açıkladı. Açıklamaya göre Musk, Mars’a Tesla fabrikaları kurmak ve can vermeden evvel Kızıl Gezegen’de Tesla imal edildiğini görmek istiyor.

“Can Vermeden evvel Mars’ta bir Tesla fabrikası görmek isterim”

elon musk

Daha evvel Mars’ı kolonileştirmek üzere tasarı ve hayalleri olduğunu kerelerce açıklayan Elon Musk, yakın zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nin Texas eyaletinde tertip edilen paydaş buluşmasında iddialı açıklamalarda bulundu. Ünlü milyarder, seyircilerden Tesla’nın gezegen dışında ne zaman vasıta üreteceğine dair bir sual aldı. Dünya dışında fabrika fikrinin yakın zamanda yaşama geçmeyeceğini ifade eden Musk, böyle bir olasılığın yeniden de olduğunu söyledi.

Tesla’nın şu an üçü Amerika Birleşik Devletleri’de ve biri Çin’de olmak üzere 4 yapım kuruluşu bulunuyor. Biri Texas’ta ve biri Almanya başşehri Berlin’de olmak üzere 2 adet kuruluş da imale geçmek üzere inşaat düzeyinde. Elon Musk’a göre “Tesla’nın ilk gezegen dışı fabrikasının senelerce gerisindeyiz”. Ancak gelecekte neden olmasın? Ünlü milyarder, otomobillerini Mars’ta üretmeye müteveccih tutkusunu şu laflarla açıklıyor: “Başka Bir Deyişle, can vermeden evvel bir tanesini görmek isterim. Harika olur. Ben can vermeden evvel 40 sene içinde kurabilsek harika olur.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.