Numan Kurtulmuş’tan Başkent Kulisi’nde önemli açıklamalar
16 okunma

Numan Kurtulmuş’tan Başkent Kulisi’nde önemli açıklamalar

ABONE OL
Mayıs 21, 2023 10:35
Numan Kurtulmuş’tan Başkent Kulisi’nde önemli açıklamalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi özel yayınında gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş günler kalan 2. tur ve gündeme ilişkin Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet’in sunduğu Başkent Kulisi özel yayınında gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı.

Numan Kurtulmuş’un açıklamalarından satır başları;

AK Parti, olacak her seçime hazır, hazırlıklı  ve bütün imkanlarıyla yeniden seçime yoğunlaşabilme becerisini kazanan bir parti.

AK PARTİ’NİN OY ORANI

Cumhurbaşkanımıza oy veren MHP’ye Yeniden Refah’a oy vermekte bir tereddüt hissetmedi. Karşı tarafta ortak fikri olmayan 7 yamalı bir bohça koalisyonu var. Bu tarafta ise temel ilkeler arasında anlaşmış genişlemiş bir ittifak var. Dış politikada Türkiye’nin rol belirleyen bir ülke haline gelmesi, ortak bir çerçeve oluşturuyor.

Totale baktığımız zaman Cumhur İttifakı, Meclis’te çoğunluğu elde etmiş vaziyette. Oy oranının toplamına bakmak lazım. Fikri çerçeve olarak bir kayıp olarak görmüyorum. 

AK Parti olarak ilçe ilçe il il çalışınca ortaya çıkar. AK Parti’nin Türkiye’de hala açık ara birinci parti olması milletimizin güveninin devam ettiğini gösteriyor.

Geçtiğimiz 3-4 yılı değerlendirmek lazım. Türkiye 2 büyük dalgayla karşı kaşıya kaldı. Birisi pandemiyle ortaya çıkan küresel ekonomik durumlar. Diğeri ise Rusya-Ukrayna kriziyle birlikte gelen başta gıda ve emtia fiyatlarındaki aşırı yükselişler. 

Bu sorunlar yokmuş gibi davranmıyoruz. Sorunların nasıl çözüleceğini de biliyoruz. Vatandaşımızın alım gücünü artıracak tedbirleri de ortaya koymaya çalışıyoruz. Ümit ediyorum ki çoğu da bizden kaynaklanmayan bu ekonomik gelişmeler kapanarak devam edecek. 

Türkiye bu dönemde üretimden vazgeçmedi. 

YENİ ‘MÜJDE’ MESAJI

Karadeniz doğal gazı ve Gabar’daki petrolün bulunması gibi önümüzdeki dönemlerde yeni müjdeler gelecek.

“ERDOĞAN KAZANDIĞI TAKDİRDE TAŞLAR DAHA ÇOK YERİNE OTURACAK”

Seçimden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan kazanınca ekonomik olarak taşlar daha çok yerine oturacak. Dışarıdaki yatırımcılar da çok daha uzun vadeli bakabilecek. Esas belirsizlik öngörülemezlik Kılıçdaroğlu tarafında. 

Türkiye’de demokratik gelişmeleyle ekonomik gelişme eş zamanlı. Bu iki koşul bizim vazgeçilmez temel şartlarımızdır. Onun dışında halkın öncelikleri günün şartları ne gerektiriyorsa onlar yapılacak.

“AVRUPA İSTİYOR DİYE BİZ NİYE RUSYA İLE KÖTÜ OLALIM?”

Sayın Kılıçdaroğlu, Rusya’ya karşı savaş ilan etti. Bu kadar gayri milli davranılır mı? Avrupa istiyor diye biz Rusya ile niye kötü olalım? Türkiye onun bunun yanında hizalanacak bir ülke değil.

Dış basında Erdoğan’a karşı söylenen sözler akla hayale sığmaz… Şimdi ‘U’ dönüşü yapıyorlar “Diktatör olsa ikinci tura kalmazdı” diye.

Halkın oylarıyla seçilmiş meşru demokratik bir lideri asla görmezden gelemezler. Ve şimdi de sinyallerini veriyorlar “Biz çalışmaya hazırız” diye.

CHP’NİN İTTİFAK YAPTIĞI ‘KÜÇÜK’ PARTİLER

Ben başından itibaren CHP’ye bu partilerden çok büyük bir destek gelmeyeceğini bildiğini söylüyorum. Daha çok bu partiler üzerinden muhafazakar seçmene hitap edip ordan devrişecekleri tırnak içinde söylüyorum “meşruiyet” arayışıydı.

Güvensizliği kırmak amacıyla az çok da bir oy gelir diye düşünüyorlardı. Kitlesel olarak bir hayal kırıklığı oldu. En çok tartışılan yerin CHP’nin iç kısmı olduğunu düşünüyorum. “Biz ne  yaptık” diye…

“AK PARTİ’YE EN AZ BİR KEZ OY VERENLERİN ORANI YÜZDE 67”

Türkiye siyasetinde geleneksel olarak 35-65 dengesi vardır. Kamuoyu araştımalarında  baktığınız zaman AK Parti’ye en az bir kez oy vermiş olanların oranı yüzde 67. Biz seçimden sonra bunu bu seviyelere nasıl çıkartırız diye çalımalarımıza odaklanacağız.

Önümüzdeki dönemde ilk meselemiz afet sonucunda şehirlerin ayağa kaldırılması olacak.En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.