Nazar Etme Ne Olur Çalış Senin de Olur: Elon Musk Servetiyle Jeff Bezos’a Fark Attı
76 okunma

Nazar Etme Ne Olur Çalış Senin de Olur: Elon Musk Servetiyle Jeff Bezos’a Fark Attı

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:43
Nazar Etme Ne Olur Çalış Senin de Olur: Elon Musk Servetiyle Jeff Bezos’a Fark Attı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tesla CEO’su Elon Musk’ın kıymeti birden bir çoğalışa geçerek Amazon’un kurucusu ve daha önceki CEO’su Jeff Bezos epeyce bir geride bıraktı. Böylece Musk; dünyanın en zengin insanı unvanı sağlama almış oldu. 

Bloomberg’in yaptığı habere göre Musk’ın mirası; yatırımcılarla yapılan bir uyuşma neticeyi SpaceX’in kıymetinin 100 milyar doların üstüne çıkmasıyla iyice çoğalmış oldu. Uyuşma sonrası Musk’ın net kıymeti 223 milyar dolara erişerek ona ek bir 10.6 milyar dolar daha kazandırdı. Bu sayede de Musk, net kıymeti 191.6 milyar dolar olan Jeff Bezos’a fark atarak aralarındaki farkın iyice açılmasını sağlamış oldu. 

Musk’ın neşeyi yerinde

Elon Musk ve Jeff Bezos

İki rakip milyarderin aralarındaki gerilimi ve birbirlerinden pek haz etmedikleri hakikatini göz önünde bulundurduğumuzda bu farklılığın, Blue Origin’nin kurucusu olan Bezos’un asaplarını epeyce bir bozacağına hiç kuşku yok. Musk da bu vaziyetin son derece farkında gibi duruyor. Geçtiğimiz hafta Forbes’ın milyarderler listesinde Bezos’u geride bırakan Musk, bu fırsatı Bezos’la biraz kafa bulmak için değerlendirdi. Musk, Forbes’a yolladığı bir e-postada “Jeffrey B.’ye gümüş madalya ile birlikte dev bir ‘2’ sayıyı heykeli yolluyorum.” diyerek Bezos’la dalga geçmişti. 

Bu ayrıca Musk’ın Bezos’u zenginlik açısından geçtiği ilk sefer de değil. Ocak ayında, Tesla paylarının yükselişe geçmesiyle SpaceX CEO’su bir müddetliğine Bezos’u geride bırakmıştı. 

Başka Bir Deyişle, şöyle bir düşününce milyarderler sıralamasının dünyanın en zengin iki insanının pek de umurunda olduğunu sanmıyoruz; bizce burada hakikat ehemmiyetli olan, Musk’ın Bezos’un gözüne gözüne sokabileceği bir başarı elde etmiş olması. Musk bu vaziyetten hiç kuşkusuz bir vakit daha yararlanacak gibi görünüyor. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.