Milli Görüş tabanından Karamollaoğlu’na ikinci ihtar!
14 okunma

Milli Görüş tabanından Karamollaoğlu’na ikinci ihtar!

ABONE OL
Mart 10, 2023 06:03
Milli Görüş tabanından Karamollaoğlu’na ikinci ihtar!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi’nde Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’nun siyasi tercihleri parti tabanında büyük tepki çekmeye devam ediyor. Haymana Mutabakatı Heyeti gibi başka bir grup daha karşı bildiriye hazırlanıyor. İşte Haber 7’nin ulaştığı kulisler:

HABER 7 – ÖZEL

Mübarek Berat Kandili gecesi Saadet Partisi Genel Merkezi’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığının SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu tarafından açıklanması, Milli Görüş tabanında büyük ayrışmalara neden olurken, söz konusu görüntüler partide infiale yol açtı. 

Saadet Partisi’nin Millet İttifakı çatısı altında yer almasını ‘Milli Görüş’ ilkelerine aykırı bulan Haymana Mutabakatı Heyeti, bir süredir Genel Başkan Temel Karamollaoğlu’na kamuoyu duyurularıyla muhalefet yapıyordu.

Hasan Yaşar’ın Yürütme Kurulu Başkanı olduğu heyet, bugün bir kamuoyu açıklamasında daha bulunarak ‘Saadet Partisi yönetiminin aldığı karar bağlayıcı değil’ vurgusuyla, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına destek verilmeyeceğini ilan ettiler. Ancak parti içerisindeki kopmanın, Haymana Mutabakatı Heyeti ile sınırlı olmadığı öğrenildi.

BİR GRUP DAHA KARŞI BİLDİRİYE HAZIRLANIYOR!

Haber 7’nin parti içerisindeki kaynaklardan edindiği bilgiler doğrultusunda bir grubun daha karşı bildiri hazırlığı içerisinde olduğu öğrenildi.

Son gelişmelere göre, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na yakın isimler dahil olmak üzere, partinin eski milletvekilleri; il ve ilçe başkanları, teşkilat görevlileri ve üst kademedeki yöneticilerin bir araya geldiği ve parti politikalarına yönelik muhalefet bayrağını çektiği kaydedildi.

Henüz hazırlık aşamasında olan muhalif grubun önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklama yapması ve Saadet Partisi’ndeki mevcut yönetimin ‘Milli Görüş ekseninde hareket etmediği’ düşüncesinde birleşmesi bekleniyor.

MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN SEMBOL İSİMLERİNDEN KARAMOLLAOĞLU’NA TEPKİ

Haber 7, son iki gün içerisinde Milli Görüş camiasına yıllarını vermiş 13 isimle görüşme gerçekleştirmiş, ilk mülakatı “Milli Görüş’ün 10 ismi Haber7’ye konuştu: “Tarih bunu affetmeyecektir!” başlığıyla, ikinci haberi “Milli Görüşçüler Haber 7’ye konuştu: Saadet Partisi iflas etmiş, celladına aşık olmuştur!” başlığıyla manşete taşımıştı. Haber 7’ye demeç veren isimler şu şekildeydi:

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Selman Esmerer,

Eski Refah-Yol Hükümeti Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Devlet Bakanı Prof. Dr. Sacit Günbey,

TBMM 20. ve 21. dönem Refah Partisi ve Fazilet Partisi Diyarbakır Milletvekili Ömer Vehbi Hatipoğlu,

TBMM 19. Dönem Refah Partisi Tokat Milletvekili Ahmet Feyzi İnceöz,

TBMM 21. Dönem Saadet Partisi Ankara Milletvekili Mehmet Zeki Çelik,

Refah Partisi eski Diyarbakır Sur Belediye Başkanı Cemal Toptancı,

Saadet Partisi eski İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim,

Milli Görüş camiasının sembol isimlerinden Mustafa Kasadar Hoca, 

Necmettin Erbakan Hoca’nın tercümanı ve Haymana Mutabakatı Heyeti Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Yaşar, 

Saadet Partisi Genel Başkanlığı eski danışmanı ve rahmetli Oğuzhan Asiltürk’ün çalışma arkadaşı Harun Macit

Laiklik gerekçesiyle kapatılan Refah Partisi’nin (RP) eski Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız

28 Şubat sürecinde hapsedilmiş RP Ankara Milletvekili Hasan Hüseyin Ceylan

Kendi döneminde suikasta uğramış Refah Parti’nin eski Sultanbeyli Belediye Başkanı Ali Nabi KoçakEn az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.