Mermiye Kafa Atan Telefon, Sahibinin Hayatını Kurtardı (Hulk Desenli Kılıf Viral Oldu)
68 okunma

Mermiye Kafa Atan Telefon, Sahibinin Hayatını Kurtardı (Hulk Desenli Kılıf Viral Oldu)

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:31
Mermiye Kafa Atan Telefon, Sahibinin Hayatını Kurtardı (Hulk Desenli Kılıf Viral Oldu)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Brezilya’nın Pernambuco eyaletinde çok tuhaf bir vaka yaşandı. Bir silahlı hamleden kaçmaya çalışan adam, sahip olduğu Motorola telefon sayesinde yaşamda kaldı. Telefonun üzerine takılmış olan Hulk temalı kılıf, hadiseyi cümbüşlü hale getirmedi muvaffak oldu.

Brezilya yerel kaynaklarının servis ettiği habere göre adı açıklanmayan bir adam, asıllaşan bir silahlı hamleden kaçmaya çalışırken vuruldu. Merminin isabet etmesi üzerine insanlar, adamın yaşamını kaybetmiş olabileceğini dahi düşündüler. Ancak vaka yerine giden kolluk güçleri ile şahitler, sansasyonel bir gidişatla karşılaştılar. Öyle ki kurşun, adamın tenine dahi dokunmamıştı.

Telefonun son hali böyle görünüyordu

Motorola

Servis edilen görüntülere yakından baktığımızda, telefonun ekranına dokunan kurşun izini rahatlıkla göreöğreniyoruz. Hatta bu kurşun, telefonun arka kasasını da kullanılmaz hale getirmiş gidişatta. Ancak işin tuhaf yanı, Hulk temalı kılıfta hiçbir mesele yok. Yaşamdaki tüm uğrunu bu hücumda tükettiğini düşündüğümüz adamın hekimi Pedro Carvalho, telefonu sayesinde yaşamda olan adamın sağlık gidişatının iyi olduğunu söyledi.

Yaşanan vaka, Twitter gibi sosyal medya platformlarına da yansıdı. Motorola’nın Brezilya ayağı için açılan resmi Twitter hesabı, yaşanan hadiseyi tamamen üstlendi ve adamın Motorola sağlamlığı sayesinde kurtulduğunu söyledi. Brezilyalıların kimileri bu görüşe katılırken kimileri ise bu gidişatın Motorola ile alakasının olmadığını, Hulk’un zaferi olduğunu ifade ettiler. Peki siz hangi taraftasınız?

Dr. Pedro Carvalho’nun yaptığı açıklama

Brezilya

Silahlı hamleden kaçarken vurulan bir adamın telefonu. Sıhhati iyi olan adam bu telefon sayesinde kurtuldu.

Mevzuyla alakalı yapılan bazı paylaşımlar şöyle

Motorola

Motorola gerçekten çok sağlam. Daha evvel miksere düşen telefonumun sadece ekranını yenilemek zorunda kalmıştım.

Motorola

Motorola çok sağlam bir marka. Asfalta düşen ve çekilen bir telefonum vardı, ekranı dahi çatlamamıştı. İkinci elde satmaya gittiğimde, telefona çok iyi bakıldığı gerekçesine methedilmiştim.

Motorola

Bu nasıl muhtemel olabilir? Daha evvel Motorola markalı bir telefonum vardı. Telefon cebimdeyken otobüs sürücüsünün sert fren yapmasıyla, telefonun ekranı kırılmıştı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.