MEB’den son dakika hamlesi! Resmen duyuruldu
74 okunma

MEB’den son dakika hamlesi! Resmen duyuruldu

ABONE OL
Ekim 16, 2021 07:24
MEB’den son dakika hamlesi! Resmen duyuruldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son dakika haberi… Ulusal Eğitim Bakanlığı Millî Eğitim Bakanlığı, 8 ve 12’nci sınıf talebelerinden sonra 7 ve 11’inci sınıf talebelerini de fiyatsız verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları DYK kapsamına aldı.

Tüm sınıf ve kademelerde haftada 5 gün surat surata eğitim devam ederken, Ulusal Eğitim Bakanlığı Millî Eğitim Bakanlığı, talebe ve hocalara destek olmak için yeni adımlar atmayı sürdürüyor.

Her ay yayımlanacak kaynak kutusunun 5 bin sualden oluşan ilki “yardimcikaynaklar.millî eğitim bakanlığı.gov.tr” adresinden talebe ve hocaların hizmetine sunuldu. İkinci sınıftan 12’nci sınıfa kadar her sınıf seviyesindeki talebelerin bilme kayıplarının giderilmesi için hazırlanan kaynak dayanağının ardından talebelere müteveccih yeni bir destekleme uygulaması daha hayata geçirildi.
 
Millî Eğitim Bakanlığı, daha evvel Liselere Geçiş Sistemi LGS kapsamında yapılacak merkezi imtihana hazırlanan 8’inci ve Yükseköğretim Müesseseleri Sınavı’na YKS girecek 12’nci sınıf talebelerinin katıldığı DYK’lerden, 7 ve 11’inci sınıf talebelerinin de faydalanmasına olanak sağladı.
 
“16 EKİM HAYSİYETİYLE 7 VE 11’İNCİ SINIFLAR İÇİN İÇİN DE DYK AÇIYORUZ”
 
Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer,  yaptığı açıklamada, tüm talebelerin surat surata eğitimle mektepleriyle buluşturulmasının ardından bilme kayıplarının giderilmesi için her ay destekçi kaynak destek kutuyu hazırlayacaklarını, bu kutulardan ilkini dün yayımladıklarını belirtti.
 
Bakan Özer, şunları kaydetti:
 
“Bir taraftan surat surata eğitim devam ederken öteki taraftan talebelerimizi hem destekçi kaynak destek kutularıyla hem de DYK’ler ile destekleyeceğiz. 8 ve 12’nci sınıflardan sonra 7 ve 11’inci sınıf talebelerimiz de DYK’lerden fiyatsız olarak faydalanabilecek. 16 Ekim haysiyetiyle 7 ve 11’inci sınıflar için de DYK açıyoruz.
 
Talebelerimizin müracaatlarını 12-15 Ekim’de alacağız. Bu kurslarda Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerine müteveccih destekleme programları uygulanacak. Öteki taraftan her ay destek kutuyu yayımlayacağız. Buna ilave olarak 7, 8, 11 ve 12’nci sınıflarından isteyen talebelerimizi Türkçe, matematik, fen bilimleri derslerinden destekleyeceğiz.”
 
DYK’lerde, ayrıca bilme kayıplarını öncelikli olarak ölçeceklerini ve uygulanacak destekleri, bu ölçme belirtilerine göre tanımlayacaklarına dikkati sürükleyen Özer, “İkinci sınıftan 12’nci sınıfa kadar tüm seviyelerde her ay yayımlamaya başladığımız destekçi kaynak kutuyu ve 7, 8, 11 ve 12’nci sınıflarımıza müteveccih DYK’ler ile talebelerimizin her türlü destek arzında yanlarında olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.