Mashuq Kurt PKK propagandası yaptı… Halk TV çanak tuttu
25 okunma

Mashuq Kurt PKK propagandası yaptı… Halk TV çanak tuttu

ABONE OL
Mart 18, 2023 16:50
Mashuq Kurt PKK propagandası yaptı… Halk TV çanak tuttu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Halk TV canlı yayınına katılan Londra’da Öğretim Üyeliği yapan Mashuq Kurt isimli kişi açık açık terör örgütü PKK propagandası yaptı. 

Türk askerini hedef alan Kurt, PKK’nın bölgede gerçekleştirdiği Hendek terörünü kast ederek “AK Parti Kürt mahallelerini, şehirlerini ve evlerini yaktı” iftirasında bulundu.

HALK TV’DE TERÖR PROPAGANDASI

Doğu ve Güneydoğu’daki seçim sürecini değerlendirmesi için yayına bağlanan ve Holloway Londra Üniversitesi Öğretim Üyesi olduğu belirtilen Mehmet Mashug Kurt isimli kişi açık açık PKK propagandası yaptı.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE AK PARTİ’Yİ HEDEF ALDI

PKK terör örgütünün bölgede gerçekleştirdiği Hendek eylemleri  (Ağustos 2015 – Mart 2016) nedeniyle 859 güvenlik görevlisi şehit olmuştu. İşte bu terör eylemlerini hatırlatan Kurt, açıkça teröristleri savunarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti askerini ve AK Parti’yi hedef aldı.

Kurt, terör örgütü PKK’nın hendek eylemlerindeki yıkımını hükümete mal etmeye çalıştı “AK Parti 2016’da Kürt mahallelerini, kasabalarını, şehirlerini ve evlerini yıktı.” iftirasında bulundu. Canlı yayında yapılan terör propagandası ise tepkilere neden oldu.

HENDEK OLAYLARINDA NE YAŞANMIŞTI?

PKK terör örgütü Ağustos 2015 – Mart 2016 tarihleri arasında Güneydoğu Anadolu’da bazı şehirlerde hendekler açmak suretiyle başlamış olduğu terörist eylemlerle uzunca yıllar dağlarda yürüttüğü terörü şehir merkezlerine çekme uğraşısı içerisine girdi.

Söz konusu dönemde PKK terör örgütünün saldırılarında hayatını kaybeden vatandaş sayısı 335 olmuş, 2.106 vatandaş ise yaralandı. Yine bu saldırılar neticesinde 859 güvenlik görevlisi şehit oldu, 4.711 güvenlik görevlisi ise yaralandı. Operasyonlarda öldürülen PKK’lı sayısı ise 4.571.



En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.