LGS merkezi sınavı sona erdi
32 okunma

LGS merkezi sınavı sona erdi

ABONE OL
Haziran 4, 2023 10:21
LGS merkezi sınavı sona erdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sınav 09.30’da başladı. Birinci oturumda, öğrencilere Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı lisan derslerinden toplam 50 soru soruldu ve 75 dakika yanıtlama mühleti verildi.

İkinci oturum ise 11.30’da başladı ve 12.50’de sona erdi. Öğrencilerin ikinci oturumda matematik ve fen bilimlerinden toplam 40 soruyu yanıtlamaları için 80 dakika mühletleri oldu.

İki imtihan oturumu ortasındaki 45 dakikalık vakit diliminde öğrenciler, okul bahçelerine çıkarak gereksinimlerini giderdi.

Sınava girmeyenler mahallî yerleştirme ile liselere girecek

Öğrenciler, imtihan kitapçıklarını yarın imtihana girdikleri okullardan alabilecek. Bugün öğlenden sonra, yanıt anahtarının Bakanlığın internet sitesinde yayımlanması bekleniyor.

Sözel ve sayısal kısımlardaki her bir alt test için gerçek ve yanlış karşılık sayıları belirlenecek. Her bir öğrencinin, her bir alt testine ilişkin ham puanı, ilgili teste ilişkin gerçek karşılık sayısından yanlış karşılık sayısının üçte biri çıkarılarak hesaplanacak.

Sınav sonuçları, 26 Haziran’da www.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecek. Öğrencilere imtihan sonuç dokümanları posta yoluyla gönderilmeyecek.

Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlanacak ve liselere yerleştirme süreci başlatılacak.

Sınava girmeyen öğrenciler, mahallî yerleştirmeyle liselere yerleştirilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.