Komplo Teorisyenleri Görev Başına: Simpsonlar İzleyip ‘Kehanetleri’ Bulacak Çalışan Aranıyor
63 okunma

Komplo Teorisyenleri Görev Başına: Simpsonlar İzleyip ‘Kehanetleri’ Bulacak Çalışan Aranıyor

ABONE OL
Ekim 16, 2021 10:22
Komplo Teorisyenleri Görev Başına: Simpsonlar İzleyip ‘Kehanetleri’ Bulacak Çalışan Aranıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Matt Groening tarafından yaratılan 700’ü aşkın kısımlık çizgi dizi Simpsonlar, yayın zamanınca pek çok mevzuyu ele aldı. Dünya genelinde ve ülkemizde bir hayli hayran kitlesi, izleyicisi bulunan dizi, bir hayli ehemmiyetli ve kritik vakayı evvelden bildiği iddiasıyla da son yıllarda sık sık gündeme geliyor.

Donald Trump’ın başkanlığından Lady Gaga’nın sahne gösterisine, Nobel mükâfatını kazanandan Biden-Harris ortaklığına, Disney-Fox birleşmesinden uslu saatlere kadar bir hayli sorunu öngördüğü düşünülen Simpsonlar’ın bunları evvelden öğrenmesi kimi insanlar tarafından alaka çekici bulunsa ve reel olduğu korunulsa da kimi insanlar tarafından ise komplo kuramlarından ve her şeyi bilen saklı bir mekanizma olduğu fikrini yaymak için yapılan yalanlardan ibaret olduğu düşünülüyor.

65 bin TL’ye “Simpsonlar dizi analisti”

Simpsonlar

Birleşik Kraliyet merkezli hizmet veren bir bahis ve kader oyunu sitesi, yayınladığı iş duyurusunda Amerika Birleşik Devletleri imali Simpsonlar dizisinin 33 sezonunu ve Simpsonlar: Sinema Filmi’ni The Simpsons Movie izleyecek bir birey aradığını belirtti. Bültende, işe alacakları bireyden Simpsonlar’ın öngörmüş olabileceği sorunlara odaklanması istendi.

İşe alınacak bireyde bilgisayara ulaşım, ileri derece İngilizce bilgisi ve 18 yaşından büyük olması gibi koşulların arandığı iş için 7 bin dolar 65 bin TL ortamı fiyat tanımlandı. Film ve dizinin toplam izleme müddetinin 284 saat olduğu, işin toplamda 8 hafta süreceği ve 35,5 saat mesaiye denk geldiği ifade edilen bültende, “Simpsonlar dizi analisti olarak çalışacak bireyin dizide dikkat toplayan vaka ve anlatıları anekdot edip, bunların her birinin gelecekte yaşanma ihtimalini hipotez etmemizde bize destekçi olmasını istiyoruz” açıklamasına yer verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.