Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Tarım Kredi Kooperatifi tepkisi: İndirim yalanları söylüyorsun
61 okunma

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Tarım Kredi Kooperatifi tepkisi: İndirim yalanları söylüyorsun

ABONE OL
Ağustos 15, 2022 13:34
Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a Tarım Kredi Kooperatifi tepkisi: İndirim yalanları söylüyorsun
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, SÖZCÜ’nün gündem olan manşetinden sonra Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde yüzde 30-40 indirim yapılması için talimat verdi. Bugün itibarıyla marketlere akın eden yüz binlerce dar gelirli kuyruğa girdi, reyonlarda izdiham yaşandı.

HER ŞEYİNİZ SKANDAL

Sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2 Aralık 2021’de perakende mağazaların yöneticilerine gönderdiği mektubu da ekleyerek, Erdoğan’a sert bir eleştiri de bulundu:

“Ben perakendecilere indirim talebi mektupları yazarken, sen 10 ay seyrettin Erdoğan. Millet burnundan soluyor, sen indirim yalanları söylüyorsun. Yapıla yapıla 20-30 kuruşluk indirimler yapıldı. Her şeyiniz skandal. Utanın be! Şunu hiç kimse unutmasın. Burada suç perakendecilerin değil; ekonomiyi yerle bir eden, üretimi bitiren Saray iktidarınındır.”

İŞTE O MEKTUP

Kılıçdaroğlu, market sahibi ve yöneticilere ürünlerdeki yüksek fiyatlar nedeniyle mektup yazarak 10 temel ürün için zam yapılmaması talebinde bulunmuştu.

Kılıçdaroğlu, söz konusu mektubu sosyal medya hesabından paylaşarak şu ifadeleri kullanmıştı:

“Güldük eğlendik… Şimdi Şahsın tuhaflıklarını bir kenara bırakalım ve gerçek işimize dönelim. Söz verdiğim gibi, market sahibi ve yöneticilerine gönderdiğim mektubu paylaşıyorum. Milletimi de şahit olmaya davet ediyorum.”

“10 HAYATTA KALMA ÜRÜNÜNE KIŞIN ZAM YAPILMASIN”

Kılıçdaroğlu, sektör yöneticilerine gönderdiği mektupta şu ifadeleri kullandı:

– Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik buhran, hepimizin malumudur. Özellikle temel gıda ürünlerine yapılan zamlar, hali hazırda alım gücü azalan milletimizi ekonomik olarak bir çıkmazın için sokmaktadır.

– Bildiğiniz üzere, 20 Kasım 2021 günü, gıda sektörünün değerli paydaşları ile bir video konferans toplantısı gerçekleştirdik. Bu toplantıda, ekonomik buhran sürecinden hem sektörümüzü hem de halkımızı koruyacak tedbirler üzerinde konuştuk. Ardından gerçekleştirdiğim basın açıklamasında da hükümetin acilen atması gereken 6 adımı açıkladım.

– Değerli sektör yöneticisi, söz konusu basın açıklamasında, halkımızı korumak adına, büyük marketlerden de bir talebin olduğunu ifade etmiş, ’10 Hayatta kalma Ürünü’ için, kış aylarında zam yapılmamasını istemiştim. Bu ürünler, un, yağ, süt, bulgur, makarna, mercimek, yumurta, peynir, tuz ve her ay bir çeşit sebzedir.

– Bu talebin, sizden bu ürünlerde açıkça zarar etmenizi istemek olduğunun farkındayım. Ancak bunu halkımız adına yapmak zorundayız. Ve bu mektup vesilesiyle bir kez daha vurgulamak isterim ki, sizden istediğim bu fedakarlıktan doğacak zararı, iktidara geldiğimizde karşılayacağız.

– Kara kışı atlatabilmek adına, halkımız için bu adımı atacağımıza inanıyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.