Kılıçdaroğlu’na oy verin ülkedeki karamsarlık sona ersin
23 okunma

Kılıçdaroğlu’na oy verin ülkedeki karamsarlık sona ersin

ABONE OL
Mayıs 27, 2023 02:49
Kılıçdaroğlu’na oy verin ülkedeki karamsarlık sona ersin
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GELECEK PARTİSİ BAŞKANI AHMET DAVUTOĞLU’NDAN İKİNCİ CİNS İÇİN DAVET:

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğl’nun seçimi kazanmasıyla birlikte ülkede karamsar havanın kalkacağını belirtti, seçmenleri Kılıçdaroğlu’na oy vermeye davet etti. Davutoğlu, seçimin kaybedilmesi durumunda ise hak ve özgürlüklerden daha da uzaklaşılacağını söyledi. Eşitsiz bir ortamda seçime girildiğini, oyların Erdoğan’a verilmesi için bürokrasiden de halka baskı uygulandığını lisana getiren Davutoğlu, “Gayri ahlaki bir seçim sürecinin yürütüldüğünü” söyledi. Davutoğlu, adil olmayan kaidelere karşın 14 Mayıs’ta halkın Erdoğan’a “Evet” demediğini öne sürdü.

2. çeşidin “referandum” olacağını kaydeden Davutoğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Ya yeni bir devir başlayacak ya da endişe, yolsuzluklar, yasaklar, adaletsizlikler, siyasi kabalıklar devam edecek. Kılıçdaroğlu’nun seçilmesiyle gelecek olan ise özgürlük ve adalettir. Oylar Kılıçdaroğlu’na yahut Millet İttifakı’na değil, Türkiye’nin geleceğine verilecek. Çok eşitsiz bir propaganda devri geçirdik. Montaj görüntüleri bile ortaya sürmekten çekinmediler. Kendisi üzere düşünenler dışında herkesi terörist gören bir fikre asla taviz vermeyeceğiz. Terörle uğraş demokratik hukuk devleti kuralları içinde yürüyecek. Diyanet’i kapatacağımıza ait palavralar bile attılar. Kılıçdaroğlu, başörtüsü özgürlüğü için yasa teklifinde  bulundu. Erdoğan vakte yayarak sulandırdı. Niçin olmadı biliyor musunuz? Zira Erdoğan başörtüsünün yasal bir teminat altına girmesini istemez. O kaygıyı yıkarsa insanlardan oy almaz.”
KAOS ÇIKAR MI?

Savunma endüstrinin hiçbir vakit zaafa uğramayacağını da anlatan Davutoğlu, “Halkımızın zihninde, ‘Cumhur İttifak’ı Meclis’te çoğunluk, Millet İttifakı da cumhurbaşkanlığını alırsa bir kaos çatışma çıkar mı?’ kaygısı var. İşte bu otoriter nizam anlayışı mantığıdır. Cumhurbaşkanlığını da Cumhur İttifak’ı alırsa eski tertip devam eder. Yargıyı, yasamayı denetim eden bir Cumhurbaşkanı’nın Türkiye’nin başına neler açtığını gördük. Hiçbir kontrol olmayacak. Lakin biz cumhurbaşkanlığı makamını alırsak, yanlış yaparsak denetlenebiliriz. Karşılıklı bir müzakere ortamı doğar. Meclis’ten o maddeleri geçirmek için Sayın Kılıçdaroğlu ve bizler Meclis’teki partilerle görüşme muhtaçlığı içinde olacağız” dedi.

Kılıçdaroğlu, Erdoğan üzere olmayacak

Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Erdoğan üzere cumhurbaşkanlığı yapmayacak. Kılıçdaroğlu Türkiye’nin cumhurbaşkanı olacak, herkesle bağlantı kuracak, herkesle konuşacak. Hiç bir yerde ‘Biz muhalefetle konuşmayız’ demedik. Bir istikrar kurulacak ve Türkiye’de bir toplumsal barış ikilimi olacak. Yeni bir başlangıç iktisatta adalette devlette liyakatte yeni bir başlangıç için yer oluşacak.”

2. tipi Erdoğan kazanırsa akıl mantık dışı siyaset değişmez

2. turu Erdoğan’ın kazanması halinde para siyasetlerinin da değişmeyeceğini hatırlatan Davutoğlu, “Bu ne demek? Karşılıksız para basımların, enflasyonu dalgalandıran siyasetlerin, akıl, mantık dışı siyasetlerin devam etmesidir” dedi. Davutoğlu, Kılıçdaroğlu ile nelerin değişeceğini şöyle anlattı: “Bir tweet yüzünden gençlerin tutuklandığı lakin cami kürsüsünden milleti silahlanmaya davet edenlerin ya da sokağa çıkıp silahıyla ‘Kimleri öldüreceğimizi biliyoruz’ üzere sözler kullananların rahatlıkla dolaştığı bir yer istiyorlarsa Erdoğan’a oy versinler. Mescitte söylenenleri duyunca tüylerim diken diken oldu. Meğer İslam barış lisanıdır. Beşerler Cuma namazına giderken nasıl bir muamele ile karşılaşacaklarını bilmiyorlarsa ve gençler mescitten soğuyup deizme yöneliyorlarsa bugünkü iktidarın bu hoyratça dini vazifelerimizi siyasette kullanması yüzündendir. Hakimin önüne giderken ‘Acaba iktidara yakın hangi avukatla çalışırsam ceza almadan kurtarırım’ diye düşünmeye devam edecekse halkımız, FETÖ borsaları üzere borsalarla hukukun bir piyasa materyali haline dönüşmesine devam etmek istiyorlarsa ona verecekler.” Demokrasi şenliği için sandığa gitme daveti yapan Davutoğlu, “Türkiye’nin önünde yeni bir ufkun açılması hepimizin dileği. 2. çeşidin milletimize, en çok da korkuyla bu seçimlere bakan gençlerimize, bayanlarımıza güzel olmasını diliyorum” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.