Kılıçdaroğlu’na oy verin çağrısında bulunan Demirtaş halka korku salarak tehditkar konuştu: Son seçim olabilir
16 okunma

Kılıçdaroğlu’na oy verin çağrısında bulunan Demirtaş halka korku salarak tehditkar konuştu: Son seçim olabilir

ABONE OL
Mayıs 27, 2023 09:53
Kılıçdaroğlu’na oy verin çağrısında bulunan Demirtaş halka korku salarak tehditkar konuştu: Son seçim olabilir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kılıçdaroğlu’nun seçim vaatlerinden biri de terörden tutuklu HDP’li Selahattin Demirtaş’ı özgür bırakmak oldu. Kılıçdaroğlu, yaptığı pek çok konuşmada HDP’li Selahattin Demirtaş’ı özgür bırakacağını pek çok kere yineledi. Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan terör destekçisi HDP eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, yarınki cumhurbaşkanı seçimi için seçmene Kılıçdaroğlu için davette bulundu.

Türkiye’ye barış ve refahı Kılıçdaroğlu’nun getireceğini söyleyen Demirtaş ayın vakitte 37 kişinin hayatını kaybettiği “6-7 Ekim olaylarının azmettiricisi terör destekçisidir.

Terör destekçilerini özgür bırakarak ülkeye barışı getireceklerini sanıyorlar

Kılıçdaroğlu’nun seçim vaatlerinden biri de terörden tutuklu HDP’li Selahattin Demirtaş’ı özgür bırakmak oldu. Kılıçdaroğlu, yaptığı pek çok konuşmada terör destekçisi Selahattin Demirtaş’ı hür bırakacağını pek çok sefer yineledi. 37 kişinin ömrünü yitirdiği 6-8 Ekim olaylarının faili Selahattin Demirtaş’ın haksız bir halde mahpusta tutulduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, Demirtaş’ı özgür bırakılacaklarının kelamını verdi.

2007 yılında DTP’de küme başkanvekilliği yaparak ismini duyuran Selahattin Demirtaş, partisi terör irtibatı nedeniyle kapatıldıktan sonra BDP’ye geçti. 2010 tarihinde de partiye genel lider oldu. Koltuğa oturduktan sonra ismi daima PKK ile anıldı. Yurt içi ve yurtdışında yaptığı konuşmalarda binlerce kişiyi katleden terör örgütü PKK’yı meşrulaştırıcı açıklamalarda bulundu.

2012 yılının kasım ayında Mardin’in Kızıltepe ilçesinde konuşan Demirtaş, PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterinin açılmasına müsaade vermeyen polislere reaksiyon gösterirken büyük bir provokasyona da imza attı. ‘Buna alışsanız güzel olur’ diyen Demirtaş, “Çünkü daha biz lider Apo’nun heykelini dikeceğiz heykelini” kelamlarıyla skandal açıklamalara imza attı. Kılıçdaroğlu’nun haksız yere yatıyor dediği Demirtaş, 17 Mart 2013’de BDP tertibiyle İstanbul’da gerçekleştirilen Nevruz kutlamalarına katılarak teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın fotoğrafları önünde yüzünü kapatan örgüt mensuplarının yanında yeniden PKK propagandası yaptı. Demirtaş bu etkinlikteki açıklamaları nedeniyle hakkında açılan davada terör örgütü propagandası yapmak hatasından 4 yıl 8 ay mahpus cezasına çarptırıldı. Demirtaş bu kabahatten karar giydi.

Yine Demirtaş, 2015 yılında ise hendek ve barikat olaylarında sahneye çıktı. Güvenlik güçlerinin müdahalesiyle başlayan çatışma ve bombalı tuzaklarda 793 güvenlik vazifelisi şehit oldu, dört binin üzerinde güvenlik vazifelisi ise yaralandı. 314 sivil vatandaş hayatını kaybederken, iki binden fazla vatandaş da yaralandı. Bu süreçte operasyon bölgelerine giderek güvenlik güçlerini engellemeye çalışan Demirtaş; “Saldırmaya gelenleri anasından doğduğuna pişman etme hakkınızda vardır” diyerek teröristleri cesaretlendirmeye çalıştı.

Suriye’nin kuzeyinde DEAŞ ve PKK ortasında yaşanan çatışmaları mazeret eden terör örgütünün Kandil’deki idaresi Türkiye çapında aksiyon talimatı verdi. Talimat üzerine harekete geçen HDP eş lideri Demirtaş 6 Ekim’de Merkez Karar idaresini topladı. Toplantıdan sokağa çıkma daveti çıktı. Demirtaş’ın davetinin akabinde sokağa çıkan terör örgütü yandaşları Türkiye’yi yangın yerine çevirdi. 35 vilayette 2 polis şehit olurken, 37 vatandaş hayatını kaybetti ve yüzlerce kişi yaralandı.

Demirtaş, siyasi hayatı boyunca Kandil’in sözcülüğünü üstlendi.

Terör örgütü destekçisi Demirtaş’tan ironik çağrı

Ülkenin barış ve refahını zedeleyen terör örgütü PKK’nın büyük destekçisi olan Demirtaş’ın ‘barış ve refah’ naraları atması birçok kişi tarafından ironik karşılandı. Selahattin Demirtaş’ın tutuklu bulunduğu cezaevinde bugün attığı tweetinde ”Yarın dünyanın sonu değil lakin demokrasinin de iktisadın de sonu olabilir. Yarın kıyamet günü değil lakin son seçim olabilir.” sözlerini kullanarak halka endişe ve tehdit verdi. Yazısının devamında ”Türkiye’ye barış ve refah kelamı veriyoruz; kardeş eli uzatıyoruz. Bu eli havada bırakmayın kardeşlerim. Kılıçdaroğlu’a oy verin, Türkiye nefes alsın.” diyen Demirtaş’ın bu kelamları, Kılıçdaroğlu’nun akıllara terör örgütü PKK’dan dayanak almıyoruz kelamlarını getirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.