Keşke Oynamadan Önce Bilseydim Diyeceğiniz Stardew Valley Taktikleri
83 okunma

Keşke Oynamadan Önce Bilseydim Diyeceğiniz Stardew Valley Taktikleri

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:45
Keşke Oynamadan Önce Bilseydim Diyeceğiniz Stardew Valley Taktikleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Stardew Valley genel olarak reyin piyasasında oldukça hoşlanılan ve hatrı sayılan bir reyin. Oldukça rahat ve sakin bir reyin tecrübeyi sunan Stardew Valley, bir vakit oynadıktan sonra şehir yaşamını vazgeçip kasaba yaşamına geçiş yapma isteği uyandırıyor insanda. Ne kadar hakikat yaşamda işler değişik ilerleyecek olsa da o his her zaman barınıyor. Stardew Valley safhanın en sakin ve rahat oyunlarından biri olsa da bahsi geçecek olan tüyolar ile sevincinizi daha da çoğaldırmanız olası.

Stardew Valley stratejileri

Portatif tüccarı ziyaret etmeyi unutmayın Tohumlarınızı 3×3 formasyonunda ekin Ekebildiğiniz kadar Cauliflower karnabahar ekin Yumurta Şenliğinde çilek tohumu alın Plajdaki köprüyü yazdan evvel tamir edin Evvel çiftçilik sonra toplayıcılık Herkese gelişigüzel hediye vermeyin Meyve ağacı almadan evvel sera açmayı bekleyin Kümes yatırımlarınızı iyi tasarlayın Topluluk merkezine odaklanın

Portatif tüccarı ziyaret etmeyi unutmayın

Sıklıkla tüccarı ziyaret etmeyi unutmayın

Her Cuma ve Pazar, çiftliğinizin girişinin batısındaki Cindersap Ormanı’nda bir Gezgin tüccar ve domuzu beliriyor. Bu tüccar sabah 6’dan akşam 8’e kadar gelişigüzel ürün çeşitleri satıyor. Mağazasında çoğu zaman Topluluk Merkezi için lüzum dinlediğiniz erişilmesi güç materyalleri bulabilirsiniz. Muhakkak aralıklarla tüccarı hakimiyet  etmek harika bir fikir. Ne zaman ne bulacağınızı bilemezsiniz.

Tohumlarınızı 3×3 formasyonunda ekin

Büyük ekin şansı için 3x3 formasyonunu kullanın

Stardew Valley, oyuncuların çiftliklerinin kumpası üzerinde neredeyse bütün bir hakimiyete sahip olmasına izin veriyor. Bu gidişat istediğiniz şekilde takım biçmenizi sağlasa da, ekim yaparken kullanabileceğiniz bazı tüyolar da mevcut. Karnabahar, kavun ve kabak ekerken 3×3 biçiminde ekildiğinde ve tamamen geliştiklerinde, ortadaki mahsulün öbür mahsuller ile birleşerek dev bir mahsul oluşturma talihi var. Dev mahsuller balta ile hasat ediliyor ve alacağınız mahsullerin çifte olmasını sağlıyor.

Ekebildiğiniz kadar cauliflower karnabahar ekin

;Karnabahardan olabildiğince kar etmeye çalışın

Karnabahar, bütün olgunlaşması 12 gün süren başka bir deyişle yavaş gelişen bir nebat ve tohumları da Pierre’de 80 altına satılıyor. Aynı mevsimin öbür mahsullerine mukayeseyle oldukça pahalı fakat buna oldukça dokunuyor zira alacağınız ödeme iki katından fazla oluyor. Tek bir karnabahar 175g, gümüş olanlar 218g ve altın olanlar ise 262g kıymetinde.

Yumurta şenliğinde çilek tohumu alın

Festivale kapılıp çilek tohumlarını almayı unutmayın

Her bahar mevsiminin 13. gününde yumurta şenliği hakikatleşiyor. Kasabanın şirin bir biçimde dekore edildiği oldukça cümbüşlü bir şenlik. Ancak gerçek ehemmiyetli olan kısım çilek tohumlarını burdan satın alabiliyor oluşunuz. Çilek, olgunlaşması sekiz gün süren ve her hasat edildiğinde birden fazla çilek verme talihine sahip, kar etme talihi oldukça yüksek bir mahsul. Üstelik ilk hasattan sonra her dört günde bir çilek üretmeye de devam edecektir.

Plajdaki köprüyü erkenden tamir edin

Köprüyü erkenden tamir etmek size kazanç sağlayacaktır

Sahilde 300 parça odun ile tamir edilebilecek kırık bir köprü var. karşısında ise özel materyaller kapsayan minik bir bölge mevcut. Oradan toplayabileceğiniz materyallerin pahalı olmasının yanı gizeme yağmurlu veya kasırgalı havalarda o bölgede belirecek bir NPC aracılığıyla deniz kolyesi satın alabilir ve bu sayede on kalpli herhangi bir köy sakinine evlenme öneri edebilirsiniz.

Evvel çiftçilik sonra toplayıcılık ile uğraşın

Enerjinizi tasarruflu kullanın

Enerjinizin bitmesi neredeyse hiçbir şey yapamamanıza neden olan bir gidişat. Ağaçları kesmek, kayaları kırmak ve çimleri kesmek, özellikle kasabaya ilk kurulduğunuz safhalarda cazip görünse de gerçek odaklanmanız gereken şey çiftçilik olmalı. Sabahları sahip olduğunuz enerji ile ilk yapmanız gereken şey ekinleri ekmek, sulamak veya hasat etmek olmalı. Bu operasyonları yaptıktan sonra çevrede toplayıcılık ile uğraşmak veya kasabaya gitmek zamanınızı tüketmek için ideal oluyor.

Herkese gelişigüzel hediye vermeyin

Vereceğiniz hediyeleri dikkatli seçin

Çevrede rastgele hediyeler dağıtmak köylülerin dostluğunu kazanmayı güçleştirecektir. Her köylünün beğendikleri ve nefret ettikleri şeyler var ve ilişkileriniz üzerinde ehemmiyetli tesirleri bulunuyor. Birine hediye olarak bir şey verdiğinizde, seçimleriyle beraber sosyal sekmesinde görünecektir. Bunu, insanların neler yaptığını ve daha da ehemmiyetlisi neler yapmadıklarını takip etmek için kullanın

Meyve ağacı almadan evvel sera açmayı bekleyin

Sera açmadan ağaçlara yaklaşmayın

Meyve ağaçları mucizevi derecede pahalıdır, bu surattan binlerce altını bir araya toplamak için ivediniz olmayacak ama öyle olsa dahi bir vakit direnin. Reyin içerisinde bir vakit ilerledikten sonra seraya ulaşımınız olacak ve sera içinde mevsimi ne olursa olsun ürün yetiştirebilirsiniz. Bu sebeple meyve ağaçlarınızı dikmek için olası olan en iyi yer sera.

Kümes yatırımlarınızı iyi tasarlayın

Kümese para verirken 2 kere düşünün

Reyin tarafından verilen ilk birkaç vazifede, bir kümes inşa etkeniz istenecek. Bir çiftlik için iyi bir başlangıç noktası gibi görünüyor olsa da hakikatinde pek öyle değil. Bir kümes inşa etmek 4.000 altın artı 300 odun ve 100 taşa mülk olur. Her tavuk 800 altına mülk olacak ve bir silo inşa etmedikçe parça başına 50 altın olan samanla beslenmeleri gerekiyor. Kolayca söylemek gerekirse, bu çok büyük bir yatırım ve altınınızı geri kazanmak azıcık zaman alıyor.

Topluluk merkezine odaklanın

Topluluk merkezini öncelikleriniz arasına alın

İlk baharın 5. gününde sonra, Topluluk Merkezinin ve ilk birkaç kutunun kilidi açılacaktır. Joja’ya satmak yerine bu yolu seçtiğinizi varsayarsak, bu koliler oyununuzun ehemmiyetli bir parçası olacak. Erken düzeyde bazı kolileri tamamlamak oldukça işinize yarayacaktır. Misalin: Bahar Toplayıcılığı kolisini tamamladığınızda ödül olarak 30 bahar tohumu kazanabilirsiniz. Ayrıca ödüllerin yanı gizeme öykü açısından ilerleyişinizde etkilenecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.