İstanbul’da Avrupa’dan Anadolu’ya Geçmek İsteyen Bir Turist Takside ‘Yuh’ Dedirten Bir Gerekçeyle Dolandırıldı
74 okunma

İstanbul’da Avrupa’dan Anadolu’ya Geçmek İsteyen Bir Turist Takside ‘Yuh’ Dedirten Bir Gerekçeyle Dolandırıldı

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:29
İstanbul’da Avrupa’dan Anadolu’ya Geçmek İsteyen Bir Turist Takside ‘Yuh’ Dedirten Bir Gerekçeyle Dolandırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’ye gelen turistlerin karşılaştığı meselelerden biri olarak artık zekamızda yer eden ‘takside dolandırıcılık’, İstanbul Megakent Belediyesi Meclisi’nde bahsedilen bir hadiseye göre fantastik bir ebada erişti. Basmakalıpta yolu uzatma yoluyla yapılan dolandırıcılık, şimdi yol meblağı dışında da palavra söyleyerek para almaya kadar ilerledi.

İstanbul Megakent Belediyesi İyi Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, konuşması sırasında yabancı bir profesörün bir taksici tarafından yol meblağı hariç 400 dolar dolandırıldığına dair aldığı duyumlardan bahsetti. Başka bir taksiciden alınan duyuma göre birey, taksicilik görevine hâlâ devam ediyor.

Karşıya geçerken vize parası aldı

ibrahim özkan

İBB kürsüsünde yaptığı konuşmada bir taksiciden aldığı kaygı verici duyumu paylaşan İyi Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, bir taksicinin yabancı bir profesörü Anadolu Yakası’na geçmek için vize gerektiğini söyleyerek dolandırdığı hadiseyi anlattı. Taksilerin faalliğinin başka uygulamalar tarafından tehdit edildiği mazeretiyle yapılan eylemlere de hep bu stil dolandırıcılık hadiseleri misal gösterilmişti. Çünkü muhakkak tarifeler yerine taksimetre kullanılması, dolandırıcıların işine geliyordu.

İbrahim Özkan, hadiseyi “Yabancı bir profesör Anadolu Yakası’na geçmek için taksiye biniyor. Gideceği oteli söyleyince taksi sürücüyü ‘Taksiyle Anadolu Yakası’na geçebilmemiz için evvel vize almamız gerekiyor. Ben sizin için alırım, siz hiç zahmet etmeyin. Değeri de şahıs başı 400 dolar’ diyor. Söylediklerinin inandırıcı olabilmesi için de karakolun önüne geçiyor. Hatta öğretmen konferansa geç kalınca bu vaziyeti konferansa tertip edenlere anlatıyor. O dolandırıcılığı yapmış olan dost taksicilik yapmaya devam ediyor ve İstanbullu taksicileri temsil ediyor. O surattan taksicilerin başkanına diyeceğim şudur, öncelikle kendi kendinizi düzeltmeniz gerekli.” laflarıyla anlattı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.