İstanbul 2. Bölge’den milletvekili seçilen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan mazbatasını aldı
20 okunma

İstanbul 2. Bölge’den milletvekili seçilen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan mazbatasını aldı

ABONE OL
Mayıs 26, 2023 16:18
İstanbul 2. Bölge’den milletvekili seçilen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan mazbatasını aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul 2. Bölge’den milletvekili seçilen Yine Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, mazbatasını aldı.

28. Periyot Milletvekili Seçimi’nde İstanbul’dan milletvekili olmaya hak kazananlara, İstanbul Vilayet Seçim Kurulu’nun bulunduğu Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nda mazbatalar teslim edilmeye devam ediyor.

Partililerle geldiği Vilayet Seçim Konseyinden mazbatasını alan Fatih Erbakan, Yine Refah Partisi Genel Lider Yardımcısı Mehmet Altınöz ve Vilayet Lideri Mustafa Doğan ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Yeniden Refah Partimiz kendi gücüyle seçime girerek beş milletvekili çıkardı”

Mazbatasını aldıktan sonra gazetecilere açıklama yapan Erbakan, Yine Refah Partisi’nin TBMM’de temsil edilme hakkı kazanmasından bahtiyarlık duyduğunu söyledi.

Erbakan, 14 Mayıs seçimlerinin iyi olmasını dileyerek, “İnşallah Meclis’te ülkemiz, devletimiz, milletimiz için, İslam alemi ve insanlık için en iyi hizmetleri yapmayı Cenabı Allah bizlere nasip eylesin. Natürel burada değerli başka bir konu, Tekrar Refah Partimizin öbür partilerin listesinden değil kendi gücüyle, kendi listesiyle seçim bölgelerinde seçime girerek, bu 5 milletvekilini çıkarmaya hak kazanmış olmasıdır.” diye konuştu.

Cumhur İttifakı’nın seçimlerde muvaffakiyet gösterdiğini ve TBMM’de çoğunluğun açık farkla sağlandığını tabir eden Erbakan, 28 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ikinci tıp seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar seçileceğine inandıklarını söyledi.

“Milli Görüş’ün Meclis’e girmesi demek çabucak gerisinden iktidara yürümesi manası taşıyor”

Erbakan, Ulusal Görüş’ün 1969’da Meclis’e girdiğini belirterek, şöyle devam etti:

”Merhum Erbakan hocamız Konya’dan bağımsız milletvekili seçildi, akabinde 1973’te bir sonraki seçimde Ulusal Görüş iktidar ortağı oldu. 12 Eylül sonrası 1991’de yeniden Ulusal Görüş, Refah Partisi’yle, bir ittifakla tekrar Meclis’e girdi. Bundan sonra yapılan birinci seçimde 95’te birinci parti oldu ve 96’da iktidar oldu. Münasebetiyle Ulusal Görüş’ün Meclis’e girmesi demek, çabucak gerisinden iktidara yürümesi manası taşıyor. Ulusal Görüş tarihi bunu açık bir biçimde gösteriyor.”

“28 Mayıs’ta milletimiz son noktayı koyacak”

Parti teşkilatı olarak cumhurbaşkanlığı ikinci tıp seçimleri için çalışmalarını uğraşlı bir halde sürdürdüklerine vurgu yapan Erbakan, “28 Mayıs’ta milletimiz son noktayı koyacak ve Sayın Cumhurbaşkanımızı tekrar daha da büyük bir farkla cumhurbaşkanı seçmiş olacak. Böylelikle bu 2023 seçimleri hem Sayın Cumhurbaşkanımızın hem Cumhur İttifakımızın zaferiyle tamamlanmış olacak.” biçiminde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.