İOS 17 özellikleri neler? İOS 17 ne zaman, hangi iPhone modellerine gelecek?
28 okunma

İOS 17 özellikleri neler? İOS 17 ne zaman, hangi iPhone modellerine gelecek?

ABONE OL
Haziran 6, 2023 08:09
İOS 17 özellikleri neler? İOS 17 ne zaman, hangi iPhone modellerine gelecek?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Apple, iPhone yazılımının en son sürümü olan iOS 17’yi tanıttı. Bu yılki yükseltmeler ortasında, bir iPhone’u widget’larla akıllı bir başucu saatine dönüştüren yeni bir Bekleme modu, güncellenmiş İletiler uygulaması, Canlı Sesli Posta ve daha fazlası yer alıyor.

İOS 17 NE VAKİT ÇIKACAK?

iOS 17, 5 Haziran’da WWDC 2023’te duyuruldu ve tanıtıldı, fakat sonbahara kadar iPhone’lara sunulmayacak.

iOS 17 lansman tarihinin Eylül 2023 olacağı öngörülüyor.

IOS 17 ÖZELLİKLERİ NELER?

iOS 17, her gün yaptığınız şeyleri geliştirmek için yeni özellikler getiriyor. Birini aradığınızda yahut bildiri attığınızda kendinizi daha evvel hiç olmadığı üzere söz edebileceksiniz.

Akıllı Konut Kilit Ekranı

iOS 17’deki güncellenmiş bir Kilit Ekranı arayüzü bulunacak. Bu sayede iPhone bir “akıllı mesken ekranına” dönüştürecek . iPhone, kullanılmadığında ve yatay istikamette yerleştirildiğinde, takvim randevuları, hava durumu dataları, bildirimler ve daha fazlasını içeren bilgileri göstererek, konutun bir bilgi merkezi olarak hizmet etmesine imkan tanıyacak.

Diğer Kilit Ekranı Güncellemeleri

Yazı tipi boyutunu değiştirme seçenekleri de dahil olmak üzere Kilit Ekranında birtakım küçük güncellemeler olması bekleniyor. Kilit Ekranı dizaynları oluşturan şahıslar, özel Kilit Ekranlarını paylaşmaya yönelik yeni bir seçenekle bunları öteki iPhone kullanıcılarıyla paylaşabilir.

Günlük Tutma Uygulaması

Apple, kullanıcıların etkinliklerini ve fikirlerini, günlük hayatlarını bir günlük aracılığıyla kaydetmelerine imkan sağlamak için tasarlanmış bir günlük kaydı uygulaması geliştiriyor. The Wall Street Journal’a nazaran uygulama, konutta ne kadar vakit geçirildiği ve bir günün nasıl olduğunu belirlemek için kullanıcı davranışını tahlil edecek.

Uygulama, metin bildirileri ve telefon görüşmeleri ile entegre olabilecek, lakin tüm bilgiler ve günlük tahliller aygıtta yapılacak. Günlük kaydı uygulamasının iOS 17’nin bir kesimi olması bekleniyor.

Dynamic Island

Ekrandaki Siri arabirimi, Dynamic Island’a entegre edilebilir. Siri’nin Dynamic Island’a taşınması, ekrandaki içeriğin, ekranı kaplayan mevcut dairesel Siri arayüzü olmadan tam görünümde kalmasına müsaade verecek.

İyileştirilmiş Arama ve Spotlight

Sistem genelinde arama ve Spotlight fonksiyonlarında dikkate paha iyileştirmeler yapılacak, lakin detaylar şimdi sunulmadı.

Sağlık Uygulaması Güncellemeleri

Apple, Sıhhat uygulamasını iPad’e genişletiyor ve bu da hem iPhone hem de iPad’de kullanılabilir olmasını sağlayacak.

Sağlık uygulaması, kullanıcıların ruh hallerini takip etmelerine, günleriyle ilgili soruları yanıtlamalarına ve sonuçları vakit içinde görüntülemelerine imkan tanıyan bir ruh hali izleme fonksiyonu de içerecek. Miyopluk üzere görme problemleri olan kullanıcılar için de yeni özellikler olacak.

Apple Müzik Özelleştirmeleri

Apple Music’in kolaylaştırılmış bir arayüze sahip olması bekleniyor ve Apple Music müzik kelamları direkt Kilit Ekranında görüntülenebilecek.

El Feneri Ayarları

Üç parlaklık düzeyiyle sonlu olmak yerine, el feneri parlaklığı ses düğmesine emsal biçimde bir kaydırıcı ile ayarlanabilecek.

SharePlay

iOS 17 , bir FaceTime araması üzerinden aileniz ve arkadaşlarınızla içerik izlemek için yeni SharePlay fonksiyonu içerebilir.

Airplay

AirPlay için potansiyel iyileştirmeler üzerinde çalışılıyor. Apple, konukların AirPlay içeriğini sahip olmadıkları TV’lere ve aygıtlara aktarmalarını kolaylaştıracak bir özellik hakkında oteller ve başka yerlerle görüşüyor.

FaceTime

iOS 17’deki FaceTIme için FaceTime bildirileri olacak.; bu, aramanızı aradığınızda ulaşamadığınız birine süratli bir görüntü iletisi bırakmanıza imkan tanıyacak.

İOS 17 GÜNCELLEMESİNİ HANGİ AYGITLAR DESTEKLEYECEK?

İşte iOS 17 güncellemesini alacak iPhone’ların listesi. iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X için İOS 17 takviyesi olmacak.

iPhone 14 Pro Maks
iPhone 14 Pro
iPhone 14 Artı
iPhone 14
iPhone SE (2022)
iPhone 13 Pro Maks
iPhone 13 Pro
iPhone 13
iPhone 13 küçük
iPhone 12 Pro Maks
iPhone 12 Pro
iPhone 12
iPhone 12 küçük
iPhone 11 Pro Maks
iPhone 11 Pro
iPhone 11
iPhone SE (2020)
iPhone XS Maks
iPhone XS
iPhone XR

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.