Instagram, Ekran Başından Ayrılamayan Kullanıcılara ‘Bırak Şu Telefonu’ Diyecek
76 okunma

Instagram, Ekran Başından Ayrılamayan Kullanıcılara ‘Bırak Şu Telefonu’ Diyecek

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:30
Instagram, Ekran Başından Ayrılamayan Kullanıcılara ‘Bırak Şu Telefonu’ Diyecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son yarıyıllarda özellikle de gençler üzerinden muhtelif münakaşaların odak noktasına oturan Facebook’un iştiraklerinden Instagram, kullanıcılar için yeni bir özellik üzerinde çalıştığını duyurdu. Firmanın üst düzey idareyicilerinden yapılan açıklamalarda, geliştirilen ve yakın bir gelecekte test edilmeye başlayacak bu özellikle Instagram’da saatler tüketen kullanıcılara “mola ver” ihtarı yapılacağı ifade edildi.

Facebook’un küresel ilişkilerden mesul üst düzey idareyicisi Nick Clegg tarafından yapılan açıklamalarda, mola verme ihtarı sayesinde kullanıcılarda farkındalık oluşturulmaya çalışacağı ifade edildi. Firmaya göre Instagram’da saatlerini tüketen bir şahıs, mola ver ihtarını görünce Instagram’ı bir zamanlığına da olsa terk edecek. Özellik işe verim mi belirsiz ancak umut verici olacağı kesin. Çünkü sosyal medyada tüketilen vasati müddet, her geçen gün azıcık daha çoğalıyor…

Kullanıcılar, değişik içeriklere yönlendirilecek

Instagram

Instagram tarafından geliştirilmekte olan tek özellik, mola ver ihtarı değil. Firma, kullanıcıların devamlı baktıkları paylaşımları tespit ederek, bu paylaşımlardan değişik içeriklerin görüntülenebilmesi için yeni bir yol üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Bu özellik sayesinde aynı gönderilerin kerelerce görüntülenmesinin önüne geçilmiş olacak. 

Instagram için geliştirilen özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik emin değil. Ancak firma, çok büyük bir olasılıkla yakın bir gelecekte evvel test safhasını başlatacak, sonra da tüm kullanıcıları yeni özellikleriyle tanıştıracak. Özelliklerin ne kadar tesirli olacağını ise zaman gösterecek

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.