“Instagram Çöktü mü?” Diye Twitter’a Koşmaya Son: Instagram, Çöktüğü Zaman Bildirim Gönderecek
101 okunma

“Instagram Çöktü mü?” Diye Twitter’a Koşmaya Son: Instagram, Çöktüğü Zaman Bildirim Gönderecek

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:36
“Instagram Çöktü mü?” Diye Twitter’a Koşmaya Son: Instagram, Çöktüğü Zaman Bildirim Gönderecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aşinayı üzre geçtiğimiz hafta, dünyanın en büyük dijital çöküşlerinden bir tanesi yaşandı. Facebook ile Facebook’a bağlı olan WhatsApp, Instagram ve Messenger gibi hizmetlerin tamamı çöktü. Kullanıcılar bunun üzerine, başta Twitter olmak üzere muhtelif rakip sosyal medya platformlarına akın ederek, platformlarda neler yaşandığını anlamaya çalıştılar. Şimdi, bu mevzuyla alakalı yeni bir büyüme yaşandı.

Resmi blog sayfasından bir gönderi paylaşan Instagram, yeni bir özellik geliştirdiğini duyurdu. Bu özellik, bir hizmet kesintisi yaşanmaya başladığında kullanıcıları bilgilendirecek. Instagram bu sayede, vaziyeti kavramak isteyen kullanıcıların Twitter’a akın etmelerini yasaklamış olacak. Platformun yeni özelliği, Hareketler sayfası içinde yer alacak.

Instagram’ın çöktüğünü duyuran bildirimler bu biçimde görünecek

Instagram

Instagram tarafından yapılan açıklamalara göre yeni özellik, minik çaplı kesintilerde çalışmayacak. Ne zaman ki tüm kullanıcılar bu kesintilerden etkilenmeye başlayacak ve bir keşmekeş oluşacak, işte o zaman mevzubahisi bildirim görülecek. İşletme, geliştirmekte olduğu özelliği birkaç ay içerisinde evvel Amerika Birleşik Devletlerinde, sonra da tüm dünyada kullanıcıların alkışına sunacak.

Instagram, kullanıcıların hesaplarının kapanma tehlikeyi taşıyıp taşımadığını bildirecek

Instagram, aynı blog gönderisinde başka bir özellikten daha bahsetti. Bu özellik, kullanıcıların hesaplarıyla alakalı bilgi sahibi olmalarını sağlayan “Hesap Vaziyeti” adlı bir yenilik. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde hangi gönderilerinin kaldırıldığını, bunun neticesinde hesapların kapatılma tehlikesiyle karşı karşıya olup olmadığını görebilecekler. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik öğrenilmiyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.