İmamoğlu: Ne sen ne uydurma yargı kararları İstanbul’u asla teslim alamayacak
246 okunma

İmamoğlu: Ne sen ne uydurma yargı kararları İstanbul’u asla teslim alamayacak

ABONE OL
Mayıs 29, 2023 19:54
İmamoğlu: Ne sen ne uydurma yargı kararları İstanbul’u asla teslim alamayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı olan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un Fethi merasiminde seçim sonuçlarını kıymetlendirdi.

“ÜLKEM İSMİNE SONUÇLARDAN NİYETLİ VE KAYGILIYIM”

İmamoğlu, şunları söyledi:

* “Dün bir seçim bitti. Elbette fikirlerim var. Millet iradesine katkı sunan vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. Sonucun ülkemize güzel olmasını diliyorum. İktidarın neden olduğu aksiliklere karşın Millet İttifakı olarak seçimi kazanamadık. Üzgünüm. Her kelamı inanarak söylemiş biri olarak ülkem ismine sonuçlardan niyetli ve dertliyim.

* Bu siyaset anlayışına karşı demokratik gayretimize her şartta vazgeçmeden devam edeceğim, devam edeceğiz.

* Milletimiz yetkiyi Cumhur İttifakı’nın adayına vermiştir. Mazeretimiz yok ancak adaletsiz şartlar vardır. Ne yazık ki kutuplaştırma, hakaret ve iftira lisanı vardır. Demokrasi tarihimizde olumsuz izler vardır. Bunlar telafi edeceğiz.

“ÜLKEDEKİ DEĞİŞİM İRADESİNİ SİL BAŞTAN İNŞA ETMEK ZORUNDAYIZ”

* Seçim sonuçlarının bizim ismimize beklenmedik olduğu da ortadadır. Bu süreçte toplumun en büyük isteğinin sandıklara yansımasını sağlayacak gönül seferberliğini tam olarak kuramadık. Türkiye toplumunun değişim isteğinin dün akşam gördüğümüz sonuçtan çok daha büyük olduğunu ben biliyorum. Bu ülkedeki değişim iradesini sil baştan inşa etmek zorundayız. Uğraş kararlılığına sahip olduğumuz konusunda hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

* Umut ve yürekle yürümeye devam edeceğiz. Size kelam veriyorum, her vakit gerçek olduğuna inandığımız için çıktığımız bu yolda bir tane bile geri adım atmadan daima birlikte yürümeye devam edeceğiz.

“O YOLDA DAHA SÜRATLİ KOŞACAĞIM”

* O yolda daha süratli koşacağım. Bu yola birtakım isimler koyanlar olabilir. Öğrenilmiş çaresizlikler benim defterimde yok. Biz o dünyaları artık değiştirmek istiyoruz. Geleceği hepinizle birlikte temsil ediyoruz.

* Birisi hala bir seçim kazansa da İstanbul’un iradesine hürmet duymayabilir. Ne sen ne uydurma yargı kararları İstanbul’u asla teslim alamayacak.

* Yürümekte olduğumuz bu yanlışsız ve haklı yolda artık herkes bu sürecin en çalışkan neferi olmayı kendisine misyon görecek. Kesinlikle başaracağız. Bu hoş ülke kesinlikle özgür, adil, refah içinde ve demokratik bir ülke olacak. Kimse kendisini umutsuz hissetmesin.

* Bugün önümüzdeki zahmetlerin neler olduğunu hepimiz biliyoruz. Sonu gelmeyen bir otoriterleşme, tehlikeli kamplaşma, ortak geleceğimizi tehdit eden ekonomik çöküntü ve ne yazık ki sığınmacı sorunu en çok canımızı sıkan işler. Ve insanların bir şey öğrenemediği yetersiz eğitim sistemi.

“HATALARIMIZDAN, EKSİKLERİMİZDEN DERS ÇIKARACAĞIZ”

* Daha adil bir hayat ve daha eşit fırsatlar için yol yürümeye hazır mıyız. Her çocuk için daha güzel hayat şartları için, daha uygun sıhhat imkanları için hazır mıyız? Artık değişim kazansın demek için hazır mıyız? Daha güçlü bir Türkiye için daima birlikte çalışmaya hazır mıyız?

* Kusurlarımızdan, eksiklerimizden ders çıkaracağız. Sırt sırta verirsek ve inanırsak en imkansız görünenlerin imkansız olmadığını göstereceğiz. Daima birlikte bu ülkenin değişim isteyen milyonlarıyla birlikte yapacağız. “

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.