Hüseyin Çalhanoğlu, Gümüşhanespordaki görevinden istifa etti
97 okunma

Hüseyin Çalhanoğlu, Gümüşhanespordaki görevinden istifa etti

ABONE OL
Ekim 16, 2021 08:07
Hüseyin Çalhanoğlu, Gümüşhanespordaki görevinden istifa etti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TFF 3. Lig 3. Grup takımlarından Gümüşhanespor’da atletik direktör Hüseyin Çalhanoğlu, misyonundan istifa ettiğini açıkladı. Geride kalan 7 haftada elde ettikleri atletik zafere karşın idaresel anlamda yaşanan negatifliklerin kendisini bu karara zoraki vazgeçtiğini belirten Çalhanoğlu, şu açıklama ile vazifesine veda etti:

”Sezon başı Ekrem Onuk Öğretmenimizle birlikte “Proje Ekibi” ismi altında misyona geldiğimiz Gümüşhanespor’un atletik direktörlüğü misyonumdan bugün haysiyeti ile istifa ettiğimi tam kamuoyuna üzülerek duyurmak isterim.

Çok değişik hayaller ve maksatlarla çıktığımız bu yolda geride kalan 7 haftada elde ettiğimiz atletik zafere karşın idaresel anlamda yaşanan negatifliklerin beni bu karara zoraki vazgeçtiğini belirtmek isterim.

Sezon başı Gümüşhanespor’un kampa götürecek kadrosu dahi yokken, Ekrem Öğretmen ile beraber mevcut Gümüşhanespor Yönetimi ile görüşerek bir “Proje Ekibi” kurmaya karar verdik ve öncelikle çok deneyimli bir teknik kadro kurduk. Üst seviyede çalışmış öğretmenlerimizle hoş bir takım oluşturduk. Öbür taraftan idareyle yapılan görüşmelerde yurtdışından genç kabiliyetlerin şehrimizin ekibine ve Türk futboluna kazandırılması da maksadımızdı. İdare tarafından hoşlanılan ve kabul gören bu proje için öğretmenimizle beraber bir yol haritası çizerek ve oyuncularımızla bizzat görüşerek ekibi sezon başı kampı için Gümüşhane’de topladık.

Bu kamp sürecinde oyuncuları gözlemleyerek, yola devam etmek istediğimiz oyuncuları idareyle beraber seçtik ve ortak bir transfer siyaseti izledik.  Ekrem Öğretmenimizle birlikte bu yol haritasını çizerken ve şehrimize kazandıracağımız oyuncuları seçerken aynı zamanda mali tablonun negatif etkilenmemesi için de idareye bir basitleştirilmiş ödeme tasarıyı çıkardık. İdare tarafından bu ödeme tasarıyı ile alakalı bize yüzde surat onay verildi ve biz bu biçimde kendilerinden laf alarak bu yola koyulduk.

Ne kadar “Proje Ekibi” ismi altında kurulmuş olsak da bazı deneyimli ve bu ligi bilen futbolcu dostlarımızı da ekibe dahil etmek zorundaydık. O oyuncuların da hepsiyle bizzat görüşerek kendilerini Gümüşhanespor’da bu projenin bir parçası olmaya davet ettik ve onlar da bizleri kırmayarak bu önerimizi çok cüzi sayılara kabul ettiler.

Herkesin öğrenmesini isterim ki benim Hüseyin Çalhanoğlu olarak bu projede yer almamın tek nedeni Ekrem Öğretmen’dır. Kendisiyle olan arkadaşlığım ve kendisinin sporcu geçmişine, sporcu kimliğine olan güven ve hürmetim benim böyle bir misyonu üstlenmeme vesile olmuştur.

Biz mevcut Gümüşhanespor Yönetimi ile sezon başı yaptığımız tam görüşmelerde kendilerine ilerleyen zamanlarda daha değişik, daha büyük projelerimizin olabileceğini de iletmiştik. Bu projelerden birisi de Gümüşhanespor’un firmalaşması başka bir deyişle A.Ş olması idi. Bu amacımız Gümüşhanespor’un önünü kalemtıraş ve daha değişik maksatlara koşmasını sağlayacaktı.

Bu amaçlarımızın arasında kulübümüze yurtdışından genç beceriler kazandırmak, yurtdışı iletişimli büyük sponsorluk uyuşmaları yapmak, alt yapı yatırımı ve oyuncu yetiştirip başka ekiplere transfer sağlamak, mali tablonun düzenlenmesi ve natürel ki üst lig gayelerimiz de vardı.

Biz projelerimizde bu kadar uzun vadeli düşünüp, transparan olurken ve zaferli bir trend tutmuşken üzülerek belirtmek istiyorum ki cılız kalındı.

Buradan başta parasal kasvetler olmak üzere yaşanılan çok büyük kasvetlere karşın dimdik ayakta duran ve çaba eden tam sporcu kardeşlerimi canı gönülden kutlamak istiyorum. Her biri çok büyük özveriler yaparak bugüne kadar yönet ettiler ama gelinen noktada içinde bulunulan koşulların sporcularımızın da motivasyonunu düşürdüğünü gözlemleyebiliyorum. Her biri iş nezaketinden asla ödün vermeyerek çalıştı ve çalışıyor. Sporcularımızın bugüne kadar yaptıkları fedakarlıklara karşın motivasyonlarını kaybetmemelerinin nedeni de atletik zaferlerine gölge düşürmek istememeleri oldu. Ben de futbolcularımızın aynı zamanda bir abileri olarak bana karşı olan güvenlerine asla halel getirmedim.

Bizzat elimden geldiği kadar parasal ve manevi hiçbir fedakarlıktan sakınmamama karşın kulüp içerisinde oluşan atmosfer ve gelinen nokta atletik direktörlük misyonumdan istifamı kaçınılmaz kılmıştır.

Dilerim ki her şey bundan sonra başta büyük Gümüşhanespor taraftarının ve sporcu kardeşlerimin gönlünce olsun. Siz gururlu çabanızdan asla bırakmayın, bu galibiyet sizin galibiyetinizdir…

Kalın sağlıcakla… Ağabeyiniz Hüseyin Çalhanoğlu.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.