Google, Yıl Sonuna Kadar 150 Milyon Hesap İçin 2 Adımlı Kimlik Doğrulamayı Etkinleştirecek
81 okunma

Google, Yıl Sonuna Kadar 150 Milyon Hesap İçin 2 Adımlı Kimlik Doğrulamayı Etkinleştirecek

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:50
Google, Yıl Sonuna Kadar 150 Milyon Hesap İçin 2 Adımlı Kimlik Doğrulamayı Etkinleştirecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Google bir müddettir iklim farklılığını ve iklim farklılığına müteveccih mücadeleleri yalanlayan işletmelerin arama ağı reklamlarını satın aldığına izin verdiği mazeretiyle tenkitlerin maksadında. Kâr emeli gütmeyen bir kuruluş olan Avaaz’ın 2020 senesinde YouTube’ta yaptığı bir araştırmanın neticelerine göre iklim farklılığı gayretleriyle alakalı yanlış bilgi veren videolar 21 milyondan fazla tıklandı ki bu da Google platformlarının milleti yanıltabilecek yanlış bilgiler kapsadığını ispatlar kalitede. 

Bu çalışma, internet devi Google’ın Amerika Birleşik Devletleri Kurultayı’nde ihtar almasına neden oldu; ancak Google hala daha iklim farklılığıyla gayret mücadelelerini desteklediğini korunmaya devam ediyor. 

Yapılandırılmış hesaplar için 2SV faalleştirilecek

Google iki adımlı kimlik doğrulama

Google’a ait yakın tarihli bir rapor, işletmenin yapılandırılmış hesaplar için iki adımlı kimlik doğrulamayı 2SV aktifleştireceğini iddia ediyor. Bu hafta yaptığı açıklamada Google, 2021’in sonuna kadar 150 milyon kullanıcının 2SV için otomatik olarak kaydolunacağını açıkladı. Hala daha 2SV’nin hesaplara ve ağlara yasa dışı ulaşımı ortadan kaldırmanın en tehlikesiz yolu olduğuna inanan Google, ayrıca sene sonuna kadar 2 milyon YouTube içerik üreticisinin de lüzumlu olarak 2SV kullanacağını belirtti. Bunlara ek olarak Google Android uygulama menüsünde kayıtlı tüm parolalara ulaşım için özel bir kısım olacak. 

Dahası firma, 2SV’nin dışında kullanıcıların tehlikesiz bir kimlik doğrulama tecrübeyi yaşamaları ve parolalara olan bağlılığı eksiltebilmeleri ismine başka usuller üzerinde de çalıştığını iddia ediyor. 

İklim farklılığını yalanlayan içerikler menedilecek

İklim değişikliği

Tüm bunlarla beraber Google, gelecek aydan itibaren iklim farklılığı hakkındaki bilimsel temelli fikir birliğini ihlal eder kalitedeki reklamları menederek bu cins Google reklam ve YouTube videolarını da finanse etmeyi de vazgeçecek. İklim farklılığı mücadelelerine müteveccih küresel tepkiyi bir kandırmaca veya sahte olarak gören kuramlar da menedilecek içerikler arasında. 

Kasım ayı itibariyle bu kaidenin yürürlüğe gireceğini aktaran Google, Birleşmiş Milletler Hükümetlerarası İklim Farklılığı Oturumu’nden uzmanlarla görüşmelerin yapılmakta olduğunu da kaydoldu. Profesyonel bir takımla yapılacak olan görüşmeyle bu yeni reklamcılık kaidesinin yönteme edilmesi de hakimiyet edilmiş olacak. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.