Google Yeni İşletim Sistemi Fuchsia OS İçin Mühendis Arıyor: İşte Yayınlanan İş İlanları
76 okunma

Google Yeni İşletim Sistemi Fuchsia OS İçin Mühendis Arıyor: İşte Yayınlanan İş İlanları

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:39
Google Yeni İşletim Sistemi Fuchsia OS İçin Mühendis Arıyor: İşte Yayınlanan İş İlanları
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Google’ın senelerdir üzerinde çalıştığı yeni nesil işletim sistemi Fuchsia OS’yi belki duymuşsunuzdur. Android’in yerini alması tasarlanan bu işletim sistemi, yalnızca uslu telefonlarda değil; tıpkı Android gibi TV’den saate kadar pek çok aygıtta çalışacak. Ancak yeni ortaya çıkan iş bültenlerine göre Google daha fazlasını tasarlıyor. 

Bundan 4 ay evvel Google, Fuchsia OS’yi ilk defa bir makine üzerinde kullanmıştı. Türkiye’de çok öğrenilmese de uslu bir konut asistanı olan Nest Hub ismindeki bu makine, öteki uslu konut aletleri ile haberleşmeyi, Google Asistan’ı konut etrafında kullanmayı sağlıyor. Şimdi de Google, Fuchsia OS’yi artık hayatımızın içinde yer eden, daha yaygın biçimde kullanılan makinelere getirmek için çalışıyor. Yayınlanan iş bültenleri de bu mevzuyu sarihe çıkarıyor.

Google’ın yeni işletim sistemi çalışacak yeni Fuchsia Devices Fuchsia Aygıtları takımı için yayınlanan iş duyuruları şöyle:

fuchsia

Staff Software Engineer: Akıllı ekranlar yerine daha fazla yevmiye mahsule müteveccih çalışma kastediliyor. Engineering Manager: Harcayıcıların kullandığı makinelere müteveccih geliştirmelerden mesul olacak.

Google şimdilik Nest Hub gibi “akıllı ekranlar” kategorisi dışında hangi makinelere müteveccih çalışmalar yürüttüğünü belirtmiyor. İş bültenlerine göre Google, Fuchsia OS için çalışmalarını süratlendirmekle kalmıyor, bu mevzuda takım kurup artık her şeyi daha somut hale getirmek istiyor.

Google iş bültenlerine ilave ettiği açıklamalar şu biçimde:

google

2021’de Fuchsia OS’yi milyonlarca Google akıllı ekran makinesine servis etmiştik. Şimdi yeni uslu makinelere ve öteki kategorilere genişlemenin bütün zamanı. Gelin yeni nesil Google işletim sisteminde çalışmak üzere bize katılın!

Fuchsia Devices Uslu Mahsuller takımı, büyük Fuchsia organizasyonunun bir parçasıdır, Fuchsia Devices ailesine yeni mahsuller katmaktan mesuldür. Takımımız, Nest/Asistan yardımını yeni mahsullere; hakikat harcayıcı makinelerine ve son kullanıcıya getirir.

Şayet ilginize sürüklüyorsa, Google Fuchsia OS için yayınladığı iş bültenlerine buradan göz atabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.