Google, Kullanıcılara ‘Dünyayı Ne Kadar Kirlettiklerini’ Tablo Halinde Açık Açık Gösterecek
86 okunma

Google, Kullanıcılara ‘Dünyayı Ne Kadar Kirlettiklerini’ Tablo Halinde Açık Açık Gösterecek

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:27
Google, Kullanıcılara ‘Dünyayı Ne Kadar Kirlettiklerini’ Tablo Halinde Açık Açık Gösterecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Google, bugün reelleştirdiği Cloud Next isimli aktifliğinde yeni iş birliklerini, halihazırda sunduğu hizmetlerinde yaptığı geliştirmeleri ve platforma genel olarak gelen yenilikleri duyurdu. Bu bağlamda suni zihin ve makine öğrenimi mevzusunda çalışan bireylerin işlerini tek bir yerden görmelerini sağlayacak olan mevzubahisi geliştirmeler, ilerleyen zamanlarda bütün halleriyle platforma ilave edilmiş olacak.

Platform üzerinde yapılan işleri daha kolay ve yararlı kılmaya müteveccih getirdiği yeniliklerin yanında Google, doğa arkadaşı siyasetler izlediğini gösteren bir atak daha yaparak kullanıcılarının ne kadar karbon emisyonuna neden olduğuna dair bilgileri görmelerini sağlayacak bir özellik de getirdi.

Cloud kullanımının ne kadar karbon emisyonuna neden olduğu izlenebilecek:

Google Cloud emisyon

Google Cloud’un bilgi ve teknoloji alanındaki projelerinin idaresinden mesul olan Jenn Bennett; HSBC, L’Oréal ve Atos gibi alıcılarla yaptıkları iş birlikleri sayesinde karbon ayak izi raporu sunmada yeni bir transparanlık seviyesi elde edildiğini söyledi.

Yürütülmekte olan bir projeye, mahsule ya da bulundukları bölgeye göre alıcıların hangi zaman aralığında ne kadar karbon emisyonuna neden olduklarını izleyebileceklerini belirten Bennett, işletmeler ayrıntılı raporlarını ellerine aldıktan sonra neden oldukları abuhava tesirlerini nasıl eksilteceklerine dair öneriler almalarının bir sonraki adım olduğunu söylüyor.

Google Cloud emisyon

Bu önerilerin gösterilmesi için de Unattended Projects Bakılmamış Projeler kısmında teklifler sekmesi görülecek. Buradan kullanıcılar, afaki kaynakları devre dışı vazgeçerek hem daha sade bir proje civarına sahip olacak hem de neden olunan emisyon seviyesini eksiltecek.

Bunun yanında Cloud’un karmaşıklığından kullanıcıları kurtaran Active Assist Recommender kısmına da Sustainability Impact kategorisi ilave edilecek. Bu da kullanıcıların Cloud ayarlarını en yararlı biçimde optimize etmelerini sağlayacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.