Gıda Devi Heinz’ın Patronu: İnsanlar Yüksek Gıda Fiyatlarına Hazır Olmak Zorunda
79 okunma

Gıda Devi Heinz’ın Patronu: İnsanlar Yüksek Gıda Fiyatlarına Hazır Olmak Zorunda

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:36
Gıda Devi Heinz’ın Patronu: İnsanlar Yüksek Gıda Fiyatlarına Hazır Olmak Zorunda
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pandemi suratından bir hayli ülkede nebatsal yağlardan soya fasulyelerine kadar hammadde zincirinde büyük kasvetler yaşandı. Bu cins hammaddelerin zamanında yetişmemesi, tıpkı yonga krizinin araba sektörünü etkilediği gibi yiyecek sektörünü derinden yaraladı. Heinz Kraft’ın CEO’su Miguel Patricio’nun BBC’ye yaptığı açıklamalara göre Heinz da bu krizden etkilenen markalardan birisi oldu. 

Geçtiğimiz yarıyılda maliyetlerde çoğalış yapmak zorunda kaldıklarını belirten Patricio, gerektiği zaman dünya çapında yeniden maliyetleri yükseltmek zorunda kalacaklarını, harcayıcıların pahalı yiyecek maliyetlerine hazır olmaları gerektiğini açıkladı. 

Pandemi, hammadde zincirini derinden vurdu

miguel patricio

Birleşik Krallık’ta yaşanan kamyon şöförü noksanlığına da değinen Patricio; “Amerika Birleşik Devletlerinde lojistik maliyetler de ehemmiyetli miktarda arkasıydı ve ekonominin belli alanlarında işgücü kasveti yaşanıyor” ifadelerini kullandı. Dünya popülasyonu çoğalmasına karşın tarım yapılacak arazi rakamında bir çoğalış olmayacağını dile getiren Patricio, ilerleyen zamanlarda bu mevzuda teknolojiye fazla iş düşeceğini belirtti. 

Pandeminin hammadde zincirini etkilemesine karşın insanların konutta kaldıkları için “daha fazla yemek pişirdiklerini” dile getiren Patricio, bu sayede özellikle soya fasulyesi ve sos satışlarında çoğalış yaşandığını belirtti. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.