FIFA 23 Yerine Gelecek Yeni Futbol Oyununun Adı Ortaya Çıkmış Olabilir (Yapma, Lütfen)
93 okunma

FIFA 23 Yerine Gelecek Yeni Futbol Oyununun Adı Ortaya Çıkmış Olabilir (Yapma, Lütfen)

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:31
FIFA 23 Yerine Gelecek Yeni Futbol Oyununun Adı Ortaya Çıkmış Olabilir (Yapma, Lütfen)
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, dünyanın en popüler futbol oyunlarından bir tanesinin adının değişebileceğinden bahsetmiştik. Resmi internet sitesinden bir paylaşım yapan Electronic Arts, senelerdir FIFA adıyla piyasaya sürdüğü popüler oyununun adını değiştirebileceğini ima etmişti. Şimdi, bu mevzuyla alakalı tertemiz bir büyüme yaşandı. Firmanın İngiltere’deki marka müracaatı, FIFA yerine seçim edilebilecek adın ne olacağına ışık yakalıyor olabilir.

Electronic Arts, yeni oyunu için FIFA ile uyuşmayı yalanlarsa, FIFA 23 yerine değişik bir ad kullanmak zorunda kalacak. İşte bu ad, İngiltere Fikri Mülkiyet Büroyu’nin veritabanında ortaya çıkan yeni ‘marka’ olabilir. Sizlerle az sonra paylaşacağımız görüntü, oyunun yeni adının “EA Sports FC” olabileceğini gözler önüne seriyor. Ancak bu marka müracaatının sadece İngiltere’de karşımıza çıkması, dikkatlerden kaçmıyor. İşletme, Amerika Birleşik Devletleri Fikri Mülkiyet Büroyu için böyle bir müracaat yapmadı.

EA Sports FC markası için yapılan müracaat ekran şu biçimde

EA Sports FC

İngiltere Fikri Mülkiyet Büroyu’nin internet sitesi, yapılan marka müracaatına ait dikkat toplayan bir ayrıntı sunuyor. Öyle ki Electronic Arts, bu marka müracaatını 1 Ekim‘de yaptı. Firmanın mevzuyla alakalı açıklaması ise 7 Ekim’de, FIFA 22 piyasaya sürüldükten bir hafta sonra yapılmıştı. Başka Bir Deyişle Electronic Arts, ad değiştirme sorununa çok daha evvelden karar vermiş ve bu mevzudaki çalışmalarını da zati 1 Ekim haysiyetiyle resmileştirmiş olabilir…

Electronic Arts mevzuyla alakalı bir açıklama yapmadan, EA Sports FC adıyla alakalı bir şey söylemek pek de muhtemel değil. Çünkü işletme, ad farklılığının kesin olup olmadığına ait de bir şey söylemedi. Üstelik ad uyuşması yapılabilmesi için hala 1 sene gibi uzunca bir zaman var. Dünya genelindeki futbol oyunu tutkunları, bu sorunu aylarca konuşmaya devam edecekler gibi görünüyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.