F1 Türkiye GP’si Sonrası, Yarış Ekiplerinde Yer Alan Kaç Kişinin COVID-19 Olduğu Açıklandı
105 okunma

F1 Türkiye GP’si Sonrası, Yarış Ekiplerinde Yer Alan Kaç Kişinin COVID-19 Olduğu Açıklandı

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:38
F1 Türkiye GP’si Sonrası, Yarış Ekiplerinde Yer Alan Kaç Kişinin COVID-19 Olduğu Açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu hafta sonu reelleşen Formula 1 Türkiye Grand Prix’i, arkası arda gelen iptallerden sonra ülkemize gelerek F1 hayranlarının büyük alakasını toplamıştı. Seyirciler pistin her yanında seyrek halde bulunduğu için COVID-19 açısından pek de tehlike altında değillerdi. Ancak sürücüler, ekip azaları ve değişik tüm personeller; bu yoğun faallikte aralıksız olarak temas ve bağlantı halindeydi.

Ancak yapılan PCR testlerine bakarsak yarışta çevreye virüsü bulaştırma tehlikeyi taşıyan insan yok denecek kadar azdı. Natürel zorunlu tedbirler alınmadığında virüsün oluşturduğu bulaşma zincirleri dayanarak çoğaldığından dolayı sayı bazı durumlarda tesirsiz olabiliyor. Ancak 3 bin 48 şahısta yalnızca 2 enfekte şahıs bulunması da fena değil.

2 şahıs enfekte çıktı

f1 türkiye gp

2021 Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 16’ncı ayağında 8-9-10 Ekim tarihlerinde Intercity İstanbul Park’ta reelleşen Türkiye GP’si sonrasında açıklamalarda bulunan Beynelmilel Araba Federasyonu’ndan FIA, izleyici dışında aktifliğe dahil olan herkesin PCR test neticeleriyle alakalı bilgi verdi. FIA’in ifadelerine göre F1 kaptanları, ekip abone ve görevlileri, ve faallikte görev alan değişik çalışanları içine alacak biçimde 3 bin 48 bireye PCR testi uygulandı. Ancak bu testlerde yalnızca 2 şahısta pozitif belirtilere erişildi.

Bildiğiniz ve hepimizin pandemi süresince gördüğü üzere enfekte olan 1 şahıs, birkaç günde onlarca şahsın virüsü kapmasına neden olabiliyor ve oluşan zincir tedbirler ve karantinayla kesilmedikçe bu sayı hep dayanarak çoğalıyor. Ancak yarışta gördüğümüz kadarıyla faallikte çalışanlar temkin mevzusunda bir beceriksize sahip değildi. Seyircilerin hakimiyeti daha güç olsa da en azından yarışta görev alanlar için tehlikesiz bir faallik olduğunu söyleyebiliriz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.