Ermenistan halkı seçimde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyor
17 okunma

Ermenistan halkı seçimde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyor

ABONE OL
Mayıs 23, 2023 10:23
Ermenistan halkı seçimde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ermenistan’ın başkenti Erivan’da Türkiye’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turuna dair bir anket yapıldı. Ermenilerin büyük bir çoğunluğunun Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdiği görüldü.

Ermenistan halkı, Türkiye’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda kimi desteklediklerini anlattı. Erivan’da yapılan ankete katılan Ermenilerin çoğunluğu, görevdeki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ziyade muhalefet adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verdi .

Erivan’da yaşayan ileri yaşta bir kişi “Kemal’i destekliyorum. Ermenistan’dan geçmesi planlanan yol projesinin, İran üzerinden geçmesini tercih ediyor ve bu zaten Ermenistan için iyi bir şey” dedi.

Ankete katılan bir genç şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye halkı bile artık Erdoğan’dan bıktı. Erdoğan’ın iktidarda olduğu yıllarda Türkiye’nin Ermenistan ile ilişkileri kötüydü, belki başka bir cumhurbaşkanı döneminde bu durum değişir.”

Ermenilerin birçoğu, Erdoğan’ı diktatörlük ve militaristlik ile suçlayarak agresif bir şekilde konuştu:

“Ben Erdoğan’ı desteklemiyorum, Kemal’i destekliyorum. Daha demokrat, kazanırsa daha iyi olacak. Dürüst bir adam olduğunu düşünüyorum.”

“Erdoğan çok klasik bir diktatör. Kemal daha Batı yanlısı, deyim yerindeyse savunduğu değerleri o kadar Turancı değil.”

“Sadece Erdoğan olmasın da ne olursa olsun. O bir diktatör, tüm harcamaları savaşa ve silahlara gidiyor. İkinci turda kaybetmesini isterim, sadece bizim için değil tüm dünya için iyi olur. Bildiğim kadarıyla Ermenistan halkı Erdoğan’a karşı.”En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.