Erdoğan CHP’li Şahin’i eleştirdi: Bir ona bakıyorum bir de Kırıkhan’daki hanım kardeşime
14 okunma

Erdoğan CHP’li Şahin’i eleştirdi: Bir ona bakıyorum bir de Kırıkhan’daki hanım kardeşime

ABONE OL
Mart 10, 2023 18:33
Erdoğan CHP’li Şahin’i eleştirdi: Bir ona bakıyorum bir de Kırıkhan’daki hanım kardeşime
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Deprem bölgesinde Kırıkhan’dan bir vatandaşla konuşmasını aktaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, isim vermeden provokatif açıklamalar yapan CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin’i eleştirdi.

Bölgede bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’la konuşan bir depremzede bütün imkanlara sahip olduğunu ancak sadece Başkan Erdoğan’la görüşmek istediğini belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde seçim kararını imzaladıktan sonra konuya değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan isim vermeden CHP’li Şahin’i eleştirdi.

“DÜRÜST OLALIM DÜRÜST”

İşte Başkan Erdoğan’ın o sözleri;

Sadece Hatay değil 11 ilin 11’inde de aynı hassasiyetle çalışmalarımızı sürdürdük, sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz.

İşte bu sabah Kırıkhan’dan bir hanım kardeşim aradı. Adalet Bakanımıza, Cumhurbaşkanımız ile görüşmek istiyorum dedi. Adalet Bakanım da bana bu durumu iletti. Kendisini aradım, görüştüm. O ne anlayıştır, o ne kadar güzel bir yaklaşımdır. Cumhurbaşkanım bizim hiçbir şu anda sıkıntımız yok. Herşey geliyor, ben çadırda kalıyorum. Çadırda kalmama rağmen halimden memnunum. Konteynerler gelirse daha iyi olur. Ama şikayetçi değilim. İşte bu da bu milletin bir evladı. Doğma büyüme Hataylıyım dedi, Kırıkhanlı. Bir ona bakıyorum, bir de milletvekili olarak parlamentoya gelmiş olan bayana bakıyorum. Dürüst olalım dürüst.

“BIZ DERTLİYIZ BİZİM DERDİMİZ VAR. FAKAT BUNLARIN DERDİ YOK”

İskenderun’da ne var diyor, İskenderun’da kruvazuyer gemi var. Şimdi Karpetin gemisi de orada. Bunun yanında çadır da var konteyner de var. Şimdi dersin ki İskenderun’a geldin mi? Evet geldim ama senin haberin yoksa ben ne yapayım? Arkadaşlarım sürekli oraya gittiler ve oradaki çalışmalarda sağ olsun belediye başkanı arkadaşımız büyük bir gayretle ailece çalışıyorlar. Ama belki ondan da haberi yoktur. Ama dedim ya biz dertliyiz bizim derdimiz var. Fakat bunların derdi yok. Bugün İskenderun’da enkazlar olduğu gibi aynı şekilde Hatay’ın diğer ilçelerinde de hele hele Antakya’da enkazın en büyüğü var. Hatay’ın en büyük enkazının olduğu yer Antakya’dır. Belki bundan da haberi yok. Çünkü onun gittiği yerler bellidir. Ama biz her yeri dolaşıyoruz ve dolaşacağız. İnşallah şimdi tekrar üçüncü tura başlıyorum. Tekrar dolaşacağım. Biz bir taraftan vefat edenlerimiz, tüm yakınlarına Rabbim sabırlar versin. Bir taraftan yaralılarımızı, bir taraftan bu enkazları kaldırarak inşallah yolumuza süratle devam edeceğiz. Şu anda konut yapımlarına başladık. Konut yapımlarını da hızla devam ettireceğiz. Bir diğer taraftan malum Türkiye’nin risk yapılanması üzerinde de çalışmalarımızın birinci turunu İstanbul’da yaptık, ikinci turu aynı şekilde yapılıyor bunu da devam ettireceğiz.En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.