El Emeği Göz Nuru: Türk Ustaların Sanayide Yaptığı 185 Beygirlik Porsche [Video]
80 okunma

El Emeği Göz Nuru: Türk Ustaların Sanayide Yaptığı 185 Beygirlik Porsche [Video]

ABONE OL
Ekim 13, 2021 21:41
El Emeği Göz Nuru: Türk Ustaların Sanayide Yaptığı 185 Beygirlik Porsche [Video]
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Belçika üzerinden tam Avrupa’ya araba onarım hizmeti veren Joker Custom Garage, sanayide ürettiği Porsche Speedster 356 ile Doğan Kabak’ın YouTube kanalına konuk oldu. 185 at efor üretebilen bu vasıta, bayağı Porsche çizgisini gözetmekle beraber daha adaleli bir görünüm elde edebilmesi için Joker Custom Garage tarafından azıcık farklılığa uğramış.

Custom taşıtlar her ne kadar popüler olsa da ülkemizde izlenmesi gereken bir hayli protokol olduğu için Türkiye’de pek seçim edilmiyor, ancak Joker Custom Garage, 3 ayda iki vasıta üreterek Avrupa’ya tıpkı videoda yer alan Porsche Speedster 356 gibi bir hayli vasıta yolluyor. Dilerseniz Volkswagen Beetle’ın şasisini taşıyan bu özel vasıtanın ayrıntılarına daha yakından bakalım. 

Taşıtlara konulan motorlar, alıcıların isteğine göre farklılık gösteriyor

joker speedster 356

Joker Custom Garage’dan makine mühendisi Mert’in anlattıklarına göre Porsche 356’nın şasisi için Volkswagen Beetle’ın şasisi kullanılıyor. Hatta vasıtanın şanzımanının da Volkswagen’e ait 4 ileri şanzıman olduğunu belirtelim. Şasi ile alakalı tüm hazırlıkları yaptıktan sonra bu parçayı takviyeci şasi ile birleştirdiklerini belirten Joker Custom Garage, tüm parçaları birleştirdikten sonra bir hayli araba severin hayalini süsleyecek Porsche Speedster 356’yı ortaya çıkardıklarını dile getirdi. 

Doğan Kabak’ın Joker Custom Garage’de sürüş testine çıktığı Porsche Speedster 356’nın 2,2 litrelik bir motor hacmi bulunuyor ancak bu garajda üretilen Porsche’lerin teçhizatları, yurt dışındaki alıcıların isteğine göre farklılık gösterebiliyor. 1,300 kilo ağırlığındaki bu vasıta, tamamen yağ soğutmalı motoru sayesinde 185 at efor üretiyor. 

Joker Custom Garage’ın verdiği bilgilere göre vasıtanın iç ve dış trimleri tamamen orijinal parçalardan oluşuyor. Gövde, şasi, döşemeler ve öbür şivelerin tamamı da Joker Custom Garage tarafından özel olarak yaptırılıyor. Vasıtada kullanılan bir hayli parçanın Türkiye’de üretildiğini de söylemeden geçmeyelim. 

Doğan Kabak’ın videosunu izlemek için;

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.