Ekonomi kötü gidiyor halkı yalnız bırakmayın
130 okunma

Ekonomi kötü gidiyor halkı yalnız bırakmayın

ABONE OL
Ekim 23, 2021 05:42
Ekonomi kötü gidiyor halkı yalnız bırakmayın
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP’nin kongreden sonraki en yetkili uzvu olan Parti Meclis’i PM CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında genel merkezde dün toplandı. 60 kisilik CHP Meclisi azaları ve grup başkan vekilleri Özgür Özel, Engin Özkoç, Engin Altay’ın da aralarında bulunduğu buluşma 2 saat sürdü. PM medyaya kapalı olarak hakikatleştirildi. Buluşmada ekonomiye ait büyümelerin görüşüldüğü, ayrıca dış siyasetin de konuşulduğu belirtildi. Ayrıca tercih güvenliği çalışmaları hakkında bilgi alışverişi yapıldığı kaydolundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarına şu değerlendirmeleri yaptığı bilindi:

Türkiye Elektrik Kurumu Türkiye Elektrik Kurumu ANLATACAĞIZ

“4 ayaklı bir çözüm tasarımız var ve bu stratejimizi herkese anlatmaya devam edeceğiz. ‘Demokratik hukuk devleti, Üreten Türkiye, Güçlü sosyal devlet’ ve ‘Sürdürülebilirlik’ olarak ön tasarıya çıkıyor. Bunları milletimize türkiye elektrik kurumu türkiye elektrik kurumu anlatacağız. Ben dahil hepimiz sahada olmaya devam edeceğiz. Ekonomi çok makûs vaziyette. Kara bir kış bizi bekliyor. İktidar ve saray tam ihtarlarımıza karşın hiçbir ihtiyat almıyor. Biz sahada olacağız. Ulusu yalnız vazgeçmeyin. Güç bir süreç bizi bekliyor. Tercih hazırlıklarına devam edeceğiz.”

MUHTAÇ SEMTLERE POZİTİF AYRIMCILIK

Kemal Kılıçdaroğlu dün Ankara Yenimahalle Belediyesi Havva Gürbüz Anaokulu ve Gündüz Bakımevi Açılışı ve Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Kuruluşu temel atma merasimine katıldı. Kılıçdaroğlu şu konuşmayı yaptı: “Belediye idaresinde ilkeler tanımladık. ‘Yurttaşlar arasında ayrım yapmayacaksınız’ dedik. Muhtaç semtlere pozitif ayrımcılık yapacaksınız, tükettiğiniz paraların hesabını vereceksiniz dedik. Başkanlarımız bu prensiplere uyuyorlar. Onları vicdandan kutluyorum.”

‘Savcılık evvel Erdoğan’dan cevap istesin’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Politik cinayetlerden kaygılanıyorum” laflarına tepki göstermişti. “Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları tamamen çılgın absürtsü” ifadelerini kullanan Erdoğan’a Kılıçdaroğlu’dan cevap geldi. Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “Erdoğan, hangi mazeretle Meral Akşener’i ve beni tehdit etti? ‘İktidara talip olmaktan bırakın’ dedi. Savcılık evvel bunun cevabını alsın. Sonra biz lüzumlu yanıtı veririz. Zira tehdidi yapan ben değilim. Tehdidi devletin bir numarası yaptı.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.